weby pro nejsevernější čechy

Vyhlášení ankety Sportovec roku Varnsdorf 2012

Ve Varnsdorfu počínaje středou 12. prosince 2012 odstartovala nová tradice. V Městském divadle proběhl totiž úplně první ročník ankety o Sportovce roku města Varnsdorf 2012. Někomu by možná mohlo přijít podivné, že si šestnáctitisícové městečko oceňuje své sportovce, ale nenechte se mýlit. Naše město, ač neveliké, je líhní spousty skvělých sportovců, o čemž svědčí množství ocenění, která naši reprezentanti vozí ze soutěží všeho druhu.

Celým večerem vtipně a pohotově provázel moderátor Jan Havránek, kterému s vyhlašováním pomáhali starosta města Varnsdorf Martin Louka a místostarosta Karel Dubský. Navíc program zpestřily svými výstupy místní taneční skupiny a zpěvačka Martina Žítková.

Oceňovalo se v pěti kategoriích: mládežnický sportovec roku, mládežnický kolektiv roku, trenér roku, dospělý sportovec roku a dospělý kolektiv roku. Večer bezesporu ovládli plavci. Ve třech z pěti kategorií si pro sebe zabrali místa nejvyšší. Ale pozadu nezůstalo ani judo se dvěma krásnými umístěními. Nejvíce pozornosti ovšem strhli malí hokejisté. Proti nim je dle jejich názoru totiž i Jarda Jágr břídil.

Za zmínku také stojí obsazení prvního místa v kategorii dospělý sportovec roku hokejistou Ondřejem Havlíčkem, který v současné době hrdě reprezentuje Varnsdorf svými výkony v týmu HC Škoda Plzeň. Právě proto nebyl v době předávání ceny přítomen, neboť znovu na ledě dokazoval, že si cenu oprávněně zaslouží. Přebral ji za něj jeho agent, pan Šatník.

Na závěr ceremoniálu přišel ještě Martin Louka s jedním oceněním navíc, zcela mimo plánovaný program. Udělil ho dvěma varnsdorfským fotbalistům, Jiřímu Stehlíkovi a Přemyslu Kovářovi, za odvahu, kterou prokázali i mimo fotbalové hřiště. V srpnu letošního roku zachránili život cyklistovi po nehodě. A zde už si můžete přečíst kompletní výsledky ankety:

Mládežnický sportovec roku:

1. Michal Švorc – triatlon +plavání
2. Maruška Dítětová – judo
3. Petr Hájek – atletika

Mládežnický kolektiv roku:

1. Plavci Varnsdorf – trenér Zbyněk Šimák
2. HC Varnsdorf 3. + 4. třídy – trenér Zdeněk Damašek
3. Basket dívky U 15 TJ Slovan – trenér Jan Šišulák

Trenér roku:

1. Zbyněk Šimák – plavání
2. Jaroslava Skalická – atletika
3. Petra Martincová – judo

Dospělý sportovec roku:

1. Ondřej Havlíček – hokej
2. Jan Novota – cyklistika
3. Jan Hocko – řeckořímský zápas

Dospělý kolektiv roku:

1. JK Trans Varnsdorf – futsal, trenér Pavel Šiška
2. FK Slovan Varnsdorf – kopaná, trenér Zdeněk Frťala
3. Basket muži TJ Slovan Varnsdorf – trenér Strolený

Text: Jezinka Alenka, Foto: -miw-

Tagy