FK Modlany – SK Stap Tratec 4:1 (1:1)

Hosté přijeli s jasnou taktikou, která směřovala k získání alespoň jednoho bodu. Věděli moc dobře, že domácí výrazně posílili. Moc nechybělo a sen o bodu se stal skutkem. Jenže fotbal nemá logiku. Hosté měli dvě třetiny zápasu více ze hry, vypracovali si řadu brankových příležitostí, které nedali, kdežto domácí doslova do čeho kopli to bylo v síti Vaňáka. V závěru se hosté pokusili o srovnání skóre a vytáhli na hrot tři hráče, jenže domácí využili volného prostoru a z rychlých dvou brejků v samém závěru zápasu vstřelili další dvě branky a bylo vymalováno.

Nejdůležitější minuty utkání:

7´- ulička Buryánka a Ruszó se ocitl tváří v tvář exligovému gólmanu Slavíkovi, který ho vychytal !!!
9´- přetažený centr dalšího exligisty Doležala na J.Vavrince, ten našel ve vápně nepřikrytého bratra
T.Vavrince a ten hlavou a také s trochou štěstí v pádu rozvlnil poprvé síť hostů – 1:0 !!!
15´- přesně zahraný rohový kop Havla a parádní hlavička Vavrouška skončila v síti domácích – 1:1 !!!
26´- trestný kop Havla prosvištěl do vápna domácích, ale Vavroušek těsně minul balón v další šanci !!!
27´- trestný kop domácího kapitána Doležala z 20-ti metrů končí v dobře postavené zdi hostů !
32´- dlouhý aut Krasnického do vápna domácích a hlavička Vavrouška skončila v chapadlech Slavíka !
36´- centr Buryánka na novice Kučeru, který v další velké šanci trefil střelou jen domácího beka !!!
38´- kanonýr domácích J.Vavrinec v jednom z mála protiútoků střílí vysoko nad bránu Vaňáka
40´- parádní dělovka mladíka Kučery z velkého čtverce skončila jen těsně mimo domácí tyče !
45´- rohový kop domácích a hlavička J.Vavrince letěla hodně vedle brány hostů

V první půli měli hosté přeci jen více ze hry, ale nedokázali proměňovat své velmi dobré šance. I tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu, což byl i konečný cíl hostů, bohužel druhá půle přinesla zvrat pro domácí celek, který se tak odpoutal z chvostu tabulky a dostihl náš tým v počtu bodů.

58´- po nedorozumění dvojice Krasnický-Čurgali nakopl domácí Formánek míč nepovedenou šajtlí a
ten skončil kupodivu všech přítomných v síti za zády překvapeného Vaňáka – 2:1 !!!
61´- přetažený rohový kop Havla skončil na hlavě Kopřivy, který netrefil půl prázdné brány !!!
62´- přetažený centr Buryánka na zcela volného střídajícího Čonku, ale ten místo voleje míč ztratil !
65´- chyba v rozehře hostů a J.Vavrinec v šanci střílel jen do vyběhnuvšího gólmana Vaňáka !
80´- trestný kop dalšího exligisty Aleše Pikla z 20-ti metrů bezpečně lapil pozorný Vaňák
85´- únik domácích do otevřené obrany hostů a J.Vavrinec posílá hosty do beznaděje – 3:1 !!!
88´- centr Vavrouška na zcela osamoceného Havla, který však minul půl prázdné brány !!!
90´- J.Vavrinec nastřeluje z úniku tyčku a odražený balón dopravuje se štěstím Kuncl do sítě – 4:1 !!!

Ve druhé půli po obdržené brance posílil hrot útoku ještě Kučera a na posledních deset minut i Vavroušek, ale bohužel k vyrovnání to nevedlo. Naopak domácí využili nevystuženou obranu hostů a vstřelili v posledních pěti minutách dvě branky. Výsledek vypadá jako výprask, ale na hřišti to vypadalo úplně jinak. Každopádně domácí výborně doplnili mužstvo a půjdou pomalu tabulkou nahoru. Hosté se za svůj výkon nemusí vůbec stydět a věřme, že brzy překonají svou střeleckou nemohoucnost a budou sbírat body a posunovat se dál od propasti směřující do 1.A. třídy !!!