FK Žatec – SK Stap Tratec 0:7 (0:2)

Hosté přijeli do města chmele se snahou o co nejlepší výsledek, aby se nepropadli ještě výrazněji k pásmu sestupu. Trenéři udělali dvě zásadní změny oproti minulému nepovedenému zápasu a sice, že se posunul na hrot Vavroušek a ve stopérské dvojici se překvapivě objevil navrátilec Petr Kurel. Že to byl tah víc než dobrý se ukázalo hned v úvodu zápasu, kdy pětičlenná záloha začala výrazně přetlačovat domácí a jejich zadáci nevěděli kam dříve skočit. V první půli to mohlo být již pro hosty rozhodnuté, ale projevila se zde opět jejich největší slabina a sice – proměňování šancí !!!
Nejdůležitější minuty utkání:
2´- únik Vavrouška, který byl ze zadu v šanci faulován za ŽK a následný TK Havlovi gólman lapil !
9´- centr Kučery a Vavroušek v šanci střílel z otočky k tyči, ale gólman domácích míč vytáhl na roh !
12´- přesný centr uniknuvšího Buryánka po levé straně a nikým nekrytý Kučera střílel z 10 m nad !!!
15´- další centr do vápna domácích dává Kučera, ale hlavička Vavrouška šla jen těsně nad bránu
16´- trestný kop Havla letěl do vápna a míč přistál na hlavě Kurela, ale míč šel opět jen nad branku
27´- další trestný kop Havla a s chutí hrající Vavroušek střílel hlavou opět jen vedle brány domácích
34´- hosté vyšachovali obranu domácích a po uličce Kučery se Krasnický řítil sám na bránu, ale trefil
parádní dělovkou jen tyčku, která se klepala a zvonila ještě po zápase !!!
35´- další ulička skvěle hrajícího mladíka Kučery, tentokráte na Buryánka a ten se již nemýlil – 0:1 !
43´- přetažený balón od Čonky se dostal až k Buryánkovi a ten bombou k tyči zvýšil na – 0:2 !!!
V první půli se domácí dostávali na dotřel Vaňáka jen sporadicky o čemž hovoří také poměr rohů 1:9 pro hosty, kteří hráli jak z partesu. Hrálo se na velice pěkně připravené ploše za častého deště, který ale především hostům svědčil a hnal je do výborně připravovaných akcí. Nakonec si zahrála i celá hostující hráčská lavička.
49´- únik Buryánka, přesný centr a konečně se trefil skluzem i smolař Vavroušek a bylo to – 0:3 !!!
52´- další skvělá ulička novice Kučery a Vavroušek dává bez problémů střelou k tyči další gól – 0:4 !!!
57´- domácí v jakési pološanci kanonýrem a exligovou posilou Loosem, ale ten minul zcela balón !
61´- další vyšachování obrany domácích a Kučera pádil sám středem hřiště na gólmana, který jej však
trochu postrčil a míč se s jeho tečí odkutálel těsně vedle branky na další rohový kop. Hosté
si vyžadovali vyloučení gólmana a penaltu, ale to se za tohoto stavu již nepíská a nedělá pánové !
62´- další trestný kop proti domácím zahráli hosté signálem, ale střelu Havla vytáhl gólman na roh
64´- odražený balón ve skrumáži a Kurel st. trefuje v další šanci jen gólmana a je z toho opět roh !
75´- krásná ulička Kopřivy a střídající Čurgali uháněl sám na gólmana, kterého si mazáckou kličkou
položil na zem a poté hravě zasunul míč do prázdné svatyně a navýšil skóre již na – 0:5 !!!
80´- výborně kopnutý trestný kop Buryánka a gólman domácích stačil míč jen nohou vyrazit na roh !
81´- roh Havla a další nacvičený signál přes Buryánka na Čurgaliho a bylo to už – 0:6 !!!
84´- a do třetice signál hostů při trestném kopu a střídající Ruszó z malého vápna ukončil trápení
domácích a stanovil konečné skóre pro hosty na neuvěřitelných – 0:7 !!!
Ve druhé půli byli domácí na ručník, střídali a měnili taktiku, ale z notně motivovanými hosty si zkrátka nevěděli rady. Ze stranu hostů to byl výborný fotbal a věřme, že jim taková forma už vydrží po celé jaro. Skvělý výkon podal hlavní sudí Vlašič se svými dvěma kolegy na čarách. Slyšet byla i skupinka hostujících diváků, domácí fandové bohužel po čtvrté brance ve větší části odcházeli domů nebo do místní hospůdky.