weby pro nejsevernější čechy

Předvánoční týden

Týden před čtvrtou adventní nedělí je natolik naplněn akcemi, že by byla věčná škoda je ponechat na ctěné čtenářské (ne)pozornosti jen v našem kalendáři…

Na koncerty v Centru Setkávání v Dolní Poustevně jsme upozorňovali již minule, tedy jen pro připomenutí – v úterý 18. prosince 2012 druhý z nich, klavírní. Možnost shlédnout interiér kostele „bez věže“ (sv. Karla Boromejského) ve Varnsdorfu mají ti, kdo plánují zajít v 16:00 na Vánoční zpěvy IZŠ Karlova, po nichž následuje jarmark v prostorách školy. V 17:00 ve varnsdorfské ZUŠce začíná vánoční žákovský koncert a aby toho nebylo málo, v 18:00 v Městské knihovně Varnsdorf přednáška a promítání s Ladislavem Bezděkem o výstupu nejen na Mont Blanc.

Ve stejný čas je také možno zavítat na noční prohlídku Lorety v Rumburku.

Ve středu 19. prosince 2012 bude od 15:00 v Rumburku Na Kopečku údajně sněžit (pohádky, cukroví, čaj), ve Varnsdorfu zve na předvánoční veselí v témže čase další škola (ZŠ a MŠ Varnsdorf Bratislavská). O něco později, v 17:00, začnou Šenovské vánoční trhy na náměstí ve Velkém Šenově. A ve Varnsdorfu v téže době obsadí budovu divadla ZUŠka s pásmem Vánoce aneb Co se skrývá pod stromečkem.

Ve čtvrtek 20. prosince 2012 má svou vánoční akademii od 16:30 gymnázium v Rumburku, kde bude v aule od 18:00 zpívat pěvecký sbor NTC. Ve varnsdorfské aule v tutéž hodinu začne Vánoční koncert Varnsdorfské komorní filharmonie, který nabídne koncertní provedení České mše vánoční za spoluúčasti Smíšeného pěveckého sboru Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy a Sametek.

V pátek můžete poslat na 15:00 ratolesti do DDM v RBK, kde budou balit a tvořit dárečky.

A ve Varnsdorfském divadle se prostřídají účinkující, v 16:30 začíná pásmo Vánoce přicházejí v podání dětí ze zájmových kroužků DDM a některých škol.

No a jestli bude ještě nějaká sobota a neděle, o tom si povíme v příští pozvánce. Pochopitelně, pokud tady nějaká akce chybí, není to tak úplně naše chyba – co víme, povíme. Co nevíme, o tom nám prosím povězte vy, ať to můžeme předávat dál…

Tagy