weby pro nejsevernější čechy

Posedlost baletem II. v libereckém Malém divadle

Šest let po Posedlosti baletem I přichází baletní soubor Divadla F. X. Šaldy s pokračováním úspěšného titulu. Nový průvodce světem tance nese podtitul „Liberec má talent?!“ a stejně jako jeho předchůdce představí liberecké tanečníky nejen jako interprety, ale především jako choreografy.

Představení má tři kapitoly: v první diváci uvidí průlet národními tanci (třeba japonskou katodamu — tanec ve spojení s kaligrafií!), ve druhé pak kusy klasické (takhle si balet představujeme nejčastěji) i s jednou parodií a ve třetí se potom přeneseme do minulosti nedávné, tedy do světa muzikálu, kde má tenec své nezastupitelné místo.

Svorníkem představení je potom průvodní slovo — miniscénky dvou dívek Michaely Foitové a Elišky Jansové. Forma, kterou Bára Kubátová, scénáristka a režisérka zvolila je soutěž. Tady konkrétně Liberec má talent.

Premiéra je až dnes (26/5/2017) večer, takže jsme neměli možnost vidět finální tvar a vzdáme se možnosti představení hodnotit, nicméně z finále, kterého se diváci dočkají nám spadla brada a nesluší se ho představovat dopředu.

Nic bychom si ovšem nepřáli víc, než vidět reakci prvních diváků.)

Tagy