SK Stap Tratec – FK Varnsdorf 1:1 (0:0)

Hostům odpadl mistrovský zápas proti Olympii Praha a tak se oba spřátelené kluby dohodli na přátelském
zápase, neboť se hostům nedaří a potřebovali si dle jejich vyjádření trochu zastřílet a zahrát proti slabšímu
soupeři, aby získali sebevědomí do dalších bojů ve 2.lize. Domácí borci, seč nekompletní, se však nedali a po celý
zápas vydrželi bojovat zuby nehty a profi soupeře nepouštěli do nijak výrazných šancí. Půle byla bez branek a
když se zdálo, že ve druhé půli to bude jen otázka skóre pro hosty, domácí udeřili a dokázali vyrovnat. Pak už se
hrálo vabank a moc nechybělo a domácí mohli tři minuty před koncem získat cenný skalp v podobě těsné výhry.

Nejdůležitější minuty utkání:
2´- rychlý přechod hostů na polovinu domácích a Bílek v dobré šanci střílí jen vedle Vaňákovi branky
9´- dělovka domácího Havla vystrašila gólmana Samoela, ale míč šel jen těsně nad jeho branku !
17´- hostující Šulc v úniku, ale ho nepřesná střela šla jen vedle domácí svatyně !
20´- pěkný centr hostů do vápna domácích a hlavičku Kozmy vyrazil Vaňák na rohový kop !
39´- ulička Wesleyho a hostující Bílek v dobré šanci střílel jen vedle domácí branky !
¨
V první půli se hrálo převážně na půlce domácích, kteří se skvěle doplňovali a dokázali bránit a nepouštět hosty
do očekávaných šancí. Těch bylo na jejich straně skutečně jen velice málo a proto se šlo do kabin za nečekaného
stavu 0:0, čemuž nemohl uvěřit nikdo z přítomných 160-ti dáváků.
49´- pěkná ulička domácího Kučery na Čonku, který v dobré šanci trefuje jen vyběhnuvšího Samoela !
53´- trestný kop hostů ze strany do vápna a dlouhán Zbrožek hlavou dostává hosty do vedení – 0:1 !!!
61´- průnik domácího Kučery, zpětná přihrávka na vápno na Havla a ten lišáckou technickou střelou
k tyči nedal Samuelovi šanci a vyrovnal překvapivě a k radosti všech diváků na – 1:1 !!!
74´- tvrdou ránu Barace z vápna srazil hlavičkou Vavroušek na rohový kop !
87´- únik domácího Ruszó, zpětná přihrávka na Havla a jeho střela jen olízla tyčku mladičkého
gólmana hostů Martina Vaňáka, jinak syna jeho protivníka na druhé straně.
Ve druhé půli měli hosté stále mírnou převahu a dalo se očekávat i vzhledem k jejich lavičce (6 hráčů) proti
domácí lavičce (jen 2 hráči), že začnou padat branky do domácí sítě. To se však nestalo, protože výkon domácích
byl přímo heroický a ani závěr nebyl v jasné režii hostů, naopak několik brejků domácích bylo víc než vydařených
a škoda přeškoda střely Havla v samém závěru, mohl to být pro hosty víc než šok. I když i ta plichta jim sice jen
přidělal vrásky do další utkání. Každopádně jim patří dík za toto utkání, když jsme se střetli zase po dlouhých
devíti letech (naposledy u nich 3:1 pro domácí) a věříme, že se opět brzy utkáme. Pro domácí hráče, zvláště pak ty
mladší, to je velmi dobrá zkušenost do dalších bojů v Krajském přeboru. A jak si všichni odborníci povzdechli po
zápase – takto hrát venku i doma, tak jsme zajisté někde jinde, než pouze v polovině tabulky KP. Ale seďme na
zemi s pokorou a pojďme zápas po zápase a uvidíme co se bude dít dál !