FK Žatec – SK Stap Tratec 0:3 (0:3)

Hosté zajížděli na 170-ti kilometrový výlet notně oslabeni o Jircháře, Abilu, Vomáčku a Kurela ml., takže vlastně
jen s nedoléčeným náhradním gólmanem Dvořákem a nachcípaným mladíčkem Smejkalem na lavici
náhradníků. Dalo se tedy očekávat od domácího týmu, který se do té doby držel v absolutní špici, že se do hostů
pustí a pošle je domů s dardou. Opak byl pravdou a jak po skončení zápasu řekl známý trenér domácích a bývalý
ligový fotbalista Mostu – Karel Chlad – „Libore vy k nám vždy přijedete splácaný a stejně vyhrajete !“. Hosté
ovládli zcela první i druhý poločas a domácí si nevytvořili ani jedinou brankovou šanci, na rozdíl od hostů,
kteří si mohli ještě klidně i výrazněji vylepšit skóre. Ale seďme při zemi, důležité jsou tři nečekané, zlaté body.
Nejdůležitější minuty utkání:
4´- parádní ulička Kučery a Havel se ocitl sám před gólmanem domácích, ale střílel jen nad bránu !
13´- trestný kop Čonky od místní tribuny, míč posunul ve vápně hlavou Vavroušek až k volnému
Havlovi a ten nekompromisní ranou pod břevno zajistil hostům vedení – 0:1 !!!
16´- rohový kop Čonky, jako přes kopírák stejný posun Vavrouška hlavou, tentokráte na Kopřivu a ten
míč dotlačil do domácí sítě domácí podruhé – 0:2 !!!
20´- na milimetr přesný centr do vápna domácích a zcela volný Ruszó hlavičkoval jen těsně vedle !
35´- únik Kopřivy po pravé straně, centr na přední tyč, kam si naběhl Ruszó a bylo to – 0:3 !!!
V první půli hosté výborně kombinovali a nepustili svého soupeře na dostřel Vaňákovi branky. Navíc vstřelili
po pěkných akcích tři branky a ještě dvě mohli přidat. I tak to bylo pro domácí hráče i funkcionáře rozčarování,
neboť prohrávat v první půli o tři branky s outsiderem na domácím pažitu, to se jim často nestává.
47´- výtečná dělovka s chutí hrajícího Kučery z 25-ti metrů šla jen těsně nad bránu domácích
59´- ulička Havla mezi beky a Ruszó šel sám na gólmana, který včas vyběhl a šanci mu zmařil !
74´- chyba domácích a střelu Ruszó vykopl domácí bek z brankové čáry ke Kučerovi, ale jeho
opakovaná střela v další superšanci skončila opět jen na těle bránícího beka domácích !!!
76´- trestný kop hostujícího Vavrouška z 25-ti metrů gólman domácích lapil
81´- trestný kop Čonky z úhlu domácí gólman s námahou vyrazil na rohový kop
90´- další trestný kop hostů v podání Kučery skončil těsně nad domácí svatyní !!!
Domácí se ve druhé půli snažili o zvrat, vysunuli dva hráče ze zadu do předu, čehož využívali hosté k rychlému
přečíslování jejich obrany, ale vždy chyběl malý kousek štěstíčka, aby z toho nebyly další tutovky a branky.
Hřiště, jindy vždy výborné připravené, bylo překvapivě dosti „zorané“, údajně díky předchozím mnoha zápasům
mládežnických kategorií a také vlivu počasí, takže balón místy dosti odskakoval. I přesto je to velmi pěkný úspěch
hostů, kterým se na venkovních pažitech příliš nedaří a určitě je to ta nejlepší pozvánka na sobotní utkání doma
s nebezpečnou Krupkou. Výkon rozhodčích byl bezchybný, ale díky rychlému vedení hostů a nemohoucnosti
domácích, příliš práce neměli, i když několik žlutých padlo, ale vesměs za normální, běžné věci.