weby pro nejsevernější čechy

Rumburští policisté dopadli sériového zloděje

Rumburští policisté si na svůj účet mohu připsat další úspěšný zákrok. Během několika dnů se jim podařilo dopadnout pachatele téměř dvacítky vloupání. A to hned několikrát.
Sedmnáct vykradených chat a domů si na své konto připsal mladý muž z Rumburku. Jeho výkon je úctyhodný nejen počtem, ale i rychlostí, během níž dokázal své činy napáchat. Když byl ve formě, stihnul i šest vloupaček za noc.

V samotném závěru roku policisté objasnili sérii deseti vloupání do objektů. Pachatel putoval do policejní cely, kde však pobyl pouze krátce. Byl poučen o tom, že pokud bude pokračovat v páchání trestné činnosti, budou zde vazební důvody. Mladý muž, závislý na drogách, byl na svobodě sice rád, nedbal však rad policie a během velmi krátké doby se opět vloupal do cizího domu.

Do vazby však neputoval a ani se nepolepšil. Z neděle na pondělí ( 13.1.) vykradl dalších šest objektů. Při šestém vloupání byl opět dopaden policisty přímo při činu. Jeho svoboda tak skončila opět v policejní cele v Rumburku. „Nejdříve jsme měli nahlášeny čtyři vloupání během jedné noci v jedné lokalitě. Našim policistům to nedalo, předpokládali, že se pachatel na své místo vrátí, a tak tam vyjeli i se služebním psem. A vyplatilo se to, pachatele přistihli přímo při činu a velkou zásluhu na dopadení měl policejní psovod,“ řekl vedoucí rumburského policejního oddělení Josef Hýbl. Vzhledem k rozsahu trestné činnosti byla věc předána službě kriminální policie a vyšetřování, kde si pachatel vyslechl obvinění z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

„Podáváme podnět na uvalení vazby. Doufáme, že po spáchání sedmnácti trestných činů vloupáním během několika dnů nám státní zástupce vyhoví,“ uzavírá Josef Hýbl.

-g-

Tagy