weby pro nejsevernější čechy

Rumburská turistika stále žije!

Rumburský Klub českých turistů byl založen v roce 1967 a od té doby je nedílnou součástí života města i celého výběžku. Každý rok pořádá nejen pro své členy, ale i pro všechny milovníky turistiky z řad široké veřejnosti, mnoho krásných výletů do blízkého i vzdáleného okolí, převážně pěšky, ale také na kole, na lyžích i na vodě.
ilustrační foto – Jakub Trmal

Od roku 1979 je klub pořadatelem Stezky odvahy, nádherného pochodu přírodou pro děti i jejich rodiče, se zakončením na základně klubu v osadě Kopec. Díky iniciativě klubu byla v devadesátých letech opravena rozhledna Dýmník a obnoveny prameny Mandavy (dnes k pramenům vede značená turistická cesta a je tam vybudovaný altánek s posezením a hezkým výhledem do kraje).

Členové klubu se pravidelně scházejí každý první čtvrtek v měsíci od 16 hodin v Klášterní vinárně v Rumburku. Pokud se budete chtít stát našimi členy či se jen zúčastnit některé z akcí, jste srdečně zváni, rádi vás mezi sebou přivítáme. O plánovaných výletech a akcích klubu se můžete dočíst ve vývěsní skřínce v Rumburku (na konci ulice 9. května před náměstím) a v Mikulášovicích (u základní školy), nebo na webových stránkách :  www.kct-rumburk.wgz.cz.

Moto:

„Víš, kamaráde, co je to štěstí? 
To je voňavá chuť hezkého počasí,
kamarádi vedle sebe 
a dálky před sebou…“

Tagy