weby pro nejsevernější čechy

Tygři si pojistili reprezentanta! Jan Ordoš podepsal novou tříletou smlouvu

Šikovný jednadvacetiletý forvard Jan Ordoš, který si v současnosti plní reprezentační povinnosti na kempu národního týmu v Přerově, se i přes zbývající rok na současném kontraktu dohodl s organizací na nové smlouvě. Dres Bílých Tygrů bude oblékat také v příštích třech sezonách.

Ordoš se v libereckém A-týmu poprvé představil v mistrovském ročníku 2015/16 a postupně se ve velmi brzkém věku stal jedním z pevných článků sestavy. V extralize dosud za Bílé Tygry odehrál 142 utkání, v nichž zaznamenal 45 bodů, kromě toho přidal také 19 startů v prestižní hokejové Lize mistrů a zahrál si i v české seniorské reprezentaci.

Vyjádření sportovního manažera Filipa Pešána: „Honza Ordoš se stal nedílnou součástí našeho týmu a věřím, že se v brzké době natrvalo zabydlí také v reprezentaci.
V organizaci vyrostl a podílel se na našich největších úspěších v posledních letech. Sice měl ještě rok platnou smlouvu, ale usoudili jsme, že je čas nabídnout mu lepší a delší kontrakt. Jsem rád, že jsme se spolu dohodli na podpisu nové tříleté smlouvy.“

Profil:
Jan Ordoš hokejově vyrůstal v Ústí nad Labem, v roce 2011 se však přesunul pod Ještěd a hned se přiřadil k důležitým hráčům. Už jako šestnáctiletý pravidelně startoval ve starším dorostu, svými výkony si zasloužil také rychlý postup do juniorky a cenné zkušenosti sbíral rovněž na mezinárodních akcích s reprezentačními výběry.
Postupně okusil také dospělý hokej. V ročníku 2015/16 ještě zprvu nastupoval převážně na farmě v Benátkách nad Jizerou, brzy si ale odbyl i extraligový debut. Na pátek třináctého v listopadu 2015 jistě bude vzpomínat pouze v dobrém, naskočil totiž do zápasu s Mladou Boleslaví a vůbec poprvé si zahrál nejvyšší českou hokejovou soutěž.
V průběhu mistrovské sezony se postupně propracoval do kádru a naskočil do 17 utkání v základní části a do pěti v play-off. Krom toho zamířil i na mistrovství světa hokejistů do dvaceti let a rozhodně se prezentoval ve velmi dobrém světě.
Po odchodu několika opor z mistrovského kádru se Ordoš definitivně zabydlel v základní sestavě a od prvních zápasů jasně ukazoval, proč tomu tak má být. V základní části deptal soupeře svojí šikovností a poctivě sbíral bod za bodem. Nakonec jich bylo 11, v play-off přidal dalších 9, čímž se výrazně podepsal pod zisk stříbrných medailí.
V sezoně 2017/18 se Ordoš postaral o své dosavadní maximum, když nastřádal 19 kanadských bodů v základní části a další tři v play-off. Po vyřazení ve čtvrtfinále přišla za jeho výkony odměna v podobě pozvánky do národního týmu. V něm si v dubnu 2018 odbyl premiéru a bojoval o nominaci na mistrovství světa, která mu těsně unikla.
Do reprezentačního výběru se podíval také v úvodu ročníku 2018/19, kdy zamířil na týdenní kemp pod novým koučem Milošem Říhou. V nové sezoně by měl mladý forvard pomalu přebírat ještě výraznější roli a patřit k ofenzivním oporám Bílých Tygrů.

Tagy