Sportovní výsledky ze Šluknovského výběžku

Přehled výsledků z 12. – 15. dubna 2013 Už v pátek večer absolvovaly basketbalisté TJ Slovan odvetu semifinále play-off Severočeské ligy v Ústí nad Labem a úspěšně, když prohráli o pouhý bod a součet obou výsledků s ústeckou Slunetou je poslal do finále, kde se utkají se Slavojem BK Litoměřice, nejlepším celkem základní části ligy. Fotbalové áčko FK neuspělo ve Zlíně, kde domácí dokázali efektivně zužitkovat svých nemnoho šancí. To varnsdorfským fotbalistům zatím na jaře chybí. Mládežnická sportovní družstva byla vesměs úspěšná, fotbaloví dorostenci U19 přivezli výhru z Chrudimi a basketbalové kadetky pak hned dvě – z Prahy a z Kolína.

BASKETBAL

SLUNETA Ústí n.L. – TJ Slovan Varnsdorf  62:61 (17:12, 22:20, 12:14, 11:15)

Body Slovanu: Voráček 16, Buben 14 (3×3), Novotný 8, T. Beran 8 (1×3), Lehroch 7, Šišulák 5, Vakulenko 2 a J. Beran 1. Nebodovali M. Šimák, Relich, Činka a T. Doležal. Domácí tým zlikvidoval již v první čtvrtině pětibodový náskok Slovanu z prvního utkání play-off semifinále Severočeské ligy a v dalším průběhu vedl několikrát i o sedm bodů. Druhý poločas však varnsdorfští basketbalisté nedovolili soupeřův další odskok, naopak jej snižovali. A když v posledních dvou minutách nebyla Sluneta schopná dát jediný koš, hráči Slovanu padesátiprocentní úspěšností trestných hodů v závěru určili konečný výsledek, který znamenal postup do finále. Dramatickému zápasu přihlíželo 90 diváků, z toho více jak polovina varnsdorfských, kteří tým mohutně hnali za úspěchem.

Kadetky U17 o víkendu v halách týmů Basket PORG Praha a BC Kolín plně bodovaly, čímž se vrátily na čelo tabulky přeboru středních Čech. S pražským týmem vyhrály 45:72 (18:28, 7:22, 8:8, 12:14), když body zaznamenaly Stodůlková 20 (2×3), Martinovská 14, Hrabáková a Ryšavá po 8, Škvorová 6, Špičková, Chvojanová a Dědečková po 4, Chlánová a V. Venclová po 2. Z Kolína si odvezly vítězství 60:82 (7:24, 13:21, 13:16, 27:21). Tam se navíc blýskly šesti úspěšnými trojkami. Bodovaly Martinovská 21 (2×3), Natabou 19, Stodůlková 16 (4×3), Hrabáková 12, Škvorová 10, Špičková a Chvojanová po 2.

FOTBAL

FC FASTAV ZLÍN – FK VARNSDORF 3:0 (1:0)

Všechny tři branky padly po standardních situacích. Výsledek neodpovídá dění na hřišti, domácím se nedařilo a z minima vytěžili maximum, zatímco varnsdorfští hráči opět zahodili několik šancí. Vyloučení pramenila ze hry, Kotiš šel pod sprchy po druhé žluté kartě. Branky Zlína: 13. Malcharek, 64. Kroča, 71. Polách. ŽK: Železník, Polách – Kotiš, Martan. ČK: 29. Zieris, 85. Kotiš. 930 diváků.

Dorost U19 uhrál v Chrudimi třetí výhru v řadě, tentokráte s výsledkem 2:3 (1:0). Góly dali v 54. a 67. Halbich, v 71. Kučera.

FAŠV U17 – AC Sparta Praha 1:4 (0:3). Proti soupeři zvučného jména a přednímu týmu tabulky České ligy dorostu sehrála „sedmnáctka“ rovnocennou partii až ve druhém poločase. Branku na 1:3 dal Badi.

I.A TŘÍDA – 17. kolo

Šluknov – Libouchec 2:1

Mojžíř – Rumburk 1:6

Šluknovští jsou 7. s 22 body, rumburští fotbalisté 10. a mají o dva body méně.

I.B TŘÍDA – 17. kolo

Střekov B – Horní Podluží 2:1 (dohrávka 16.kola)

Chuderov – Horní Podluží 6:5

Velký Šenov – Č. Kamenice odloženo na STŘ 8.5.

Podlužáci zaujímají průběžně 7. místo s 21 body, Šenováci mají dva zápasy k dobru, jsou 11. a mají 16 bodů.

3. liga: Šluknov A – Náchod B 7:1

Důležitá výhra k záchraně soutěže před posledním kolem ligy. Šluknov válí v Neratovicích a stačí mu uhrát remízu.

Nejlepšími hráči byli Vašek Kořánek – 541 kuželek a Pepa Rubanický – 539 kuželek.

Kraj.přebor: Šluknov B – Teplice C 6:2

Nejlepší výkony dosáhli Jitka Jonášová – 432 kuželek a Zdeněk Jonáš – 425 kuželek.

BOWLING – VDF LIGA V BOWLING BARU – šest duelů 4., předposledního kola nadstavby

Kobra11 – X-team 0:2, BK Retos – Kobra11 0:2,  zápas Killers – Spliťáci (2:0) byl předehrán.

Black horses – BC Tos 2:0, Čárovci – Bahňáci 0:2, Nic-moc – Žlábci 0:2 (!).

Průběžné pořadí (finálová šestka týmů): 1. Killers 4 utkání /9 bodů, 2. Nic-moc 4/7, 3. Spliťáci 4/5, 4. Žlábci 4/5, 5. Black horses 4/4, 6. BC Tos 4/0.

Pořadí o další umístění:  7. Kobra 11 4/6, 8. BK Retos 4/6, 9. X-team 4/4, 10. Bahňáci 4/4, 11. V. Victoria 4/2, 12. Čárovci 4/2.