weby pro nejsevernější čechy

Ó, zazni písni vznešená, o práci která vrozena přírodou lidstvu jest!

Máj, lásky čas. Začíná ale Svátkem práce, který se už nějaký ten pátek neslaví tak „bujaře“, jako tomu bývalo kdysi. Tedy – jak kde… Kdo sleduje naše pozvánky, jistě zaznamenal, že občas brblám nad dostupností informací či nad jejich případným souběhem. Situace se občas mění, občas ne. Zatímco v loňském roce jsme se potili při přejíždění z místa na místo, jen abychom v tom slunečném počasí stíhali jednotlivé recesistické průvody, letos to vypadalo, že snad ani nepojedeme nikam. Nakonec se nám díky ochotě starostky Mikulášovic podařilo zjistit, že jejich město je jediné, které drží „prapor revoluce“ a dokáže i tentokrát na 1. máje 2013 uspořádat retro průvod.

Nicméně i tady se projevilo počasí (tedy asi) – přece jen se na srazišti objevilo méně alegorických vozů než roky předtím. Překvapivě mi to poněkud komplikovalo život – jedoucí průvod totiž nemusel dělat vyrovnávací pauzy a pohyboval se městem vcelku plynule, což znamenalo po každé zastávce na focení úprk do jeho čela k nalezení nové pozorovatelny. I když bylo studeno a podmračeno, byl jsem za chvíli mokrý jak myš…

Za zájmu přihlížejících se všichni dokodrcali úspěšně na náměstí ke stánkům s občerstvením a nám nezbývá, než si nad fotkami a pohyblivými obrázky přát, že snad za rok zas.

https://youtu.be/c_XaMYyoppQ

https://youtu.be/uak3DvB9MIo

Jo, a takové barevnější, ostřejší a vůbec nějak lepší fotky jsou k vidění tady.

Tagy