weby pro nejsevernější čechy

Drsnej sever 2012 (jaký to bylo a FOTKY)

Včera večer (12/5) a nebo spíš dneska ráno (13/5) skončil letošní obnovený festiválek Drsnej sever na Fabrice v Doubici, letos zkombinovaný s festivalem Lächer Biber, který pořádá spřízněný klub z endeer East Club. Pestrá hudební nabídka (kompletní line up tady) nakonec přilákala víc návštěvníků z blízkého zahraničí, počasí si dělalo co chtělo, takže název „drsný sever“ byl příhodnější než „smějící se bobr“. Přesto ale ti co přijeli byli spokojení a podle našich informací nedošlo k žádným zraněním ani újmě na majetku, což samo o sobě je vynikající zpráva. I když bylo na festival všechno připraveno a zajištěno, faktor, který je u openair akcí nejdůležitější — počasí — bylo značně vrtkavé, takže sledování meteorologických radarů bylo před začátkem operace dost napínavé. Takhle to vypadalo pár minut před startem, takže přítomní jenom odhadovali, kdy to na nebi spustí.

Dan SUCHÝ (ano, všimměte si toho příjmení!) a Obelix odehrál svůj funky set v suchu i když nad obzorem se blýskalo a „hromy divo bily“.

Potom se to ovšem na obloze „porouchalo“. Zvuková zkouška na následující BTN’J proběhla natřikrát, voda odrovnala kytaristovi kapely tři „krabičky“, kapela ale nakonec zahrála venku pro nadšené (a mokré) tanečníky a bylo to senzační. Ano, koncert si pochvaloval i poškozený kytarista a to — podle různých hodnověrných svědectví — ještě kolem šesté hodiny ranní.

Konrad Kuechenmeister hrál už uvnitř. Tomu krabičky fungovaly, nahrával smyčky, míchal je dohromady, zpíval … Škoda že jsem mu nerozuměl. Moje němčina, která obstojí u baru, je pro porozumění komplikovanějším textům poněkud nevyhovující.

Sobota byla laskavější. Nepršelo, jenom foukalo.

Odpoledne se čekal příjezd motorkářů. Nejdříve přijeli kolegové (nebylo jich mnoho a byl to ale asi jiný gang).

Mašiny nakonec dorazily a bylo jich mnoho.

A taky se samozřejmě koncertovalo. Scream of the Lambs odehráli standardní hardcorový set, frontman Bob SUCHÝ zajistil svými modlitbami sucho i pro zbytek festivalu.

Následoval Mirror within (prý atmosferický metal? nebo tak něco) a alternativní Goldner Alkner s půvabnou zpěvačkou.

(Na četné žádosti „ty vole, vyfoť mi ji“ jsem zařadil několik snímků do jednoho fotosetu).

Potom přišel asi hudební vrchol. Matěj Ptaszek se vým Good mornig blues bandem. „Fabrikanti“ znají jeho předchozí projekt, kde hrál s Lubošem Beňem, tady ovšem podpořeni bicími značně přitvrdili a probudili svou produkcí i ty, kteří ještě dospávali předchozí večírek.

Alternativní a skoro chiilloutový Post modern orchestra vystřídali ústečtí Koně (konec setu ve velké formě a hostující Petr Kuneš se dokonce natolik osmělil, že přestal hrát zády k publiku!) a nakonec pro pár zmrzlých (myslím že se jednalo Pankráce, Serváce a Bonifáce) zahrála německá garážovka GT500.

Nesmíme zapomenout, že po celou dobu hráli uvnitř Fabriky DJ’s a chvílemi fakt na pohodu.

Takže Drsnej sever je obnoven, hurá!

Skoro na závěr mě pobavil jeden český návštěvník, který mi sdělil, že „tady sou samý Němci a žádný kámoši …“

No, musíš to teda kámošům říct a příště nás bude víc!

Grüss gott.

1 2 3 4Následující stránka
Tagy