weby pro nejsevernější čechy

Úspěšná sezona Team CykloTrener

Sedmá cyklistická sezóna byla pro varnsdorfský tým velmi povedená! Tím asi nejvýznamnějším vysvědčením je zájem amerického kontinentálního Teamu Novo Nordisk, který do své „farmy“ pro sezonu 2020 povolal našeho silničáře Vaška Šňupárka. Držme mu palce, aby nezůstalo jen u jedné sezóny.

Elitní závodníci Ondra Petr (XTERRA triatlon) a Honza Brňák (silniční cyklistika) předváděli po celý rok vyrovnané a velmi kvalitní výkony. Ondra vyhrál Český pohár v terénním triatlonu v kategorii ELITE, také obsadil shodně 6. místo v absolutním pořadí na Světových pohárech v Německu a v Číně! Honza zase vyhrál svou kategorii v největším českém silničním seriálu pro veřejnost – RoadCupu. Na Českých pohárech posbíral pár bodů v konkurenci nejlepších českých silničárů!

Na Letní olympiádu dětí a mládeže byla v triatlonu za Ústecký kraj nominována Valča Barcalová, která ve svém závodě skvěle reprezentovala náš kraj. Podařilo se nám také postavit téměř regionální tým děvčat na Tour de Feminin, kde od dob Šárky Víchové stála na startu po dlouhých letech znovu krásnolipská děvčata – sestry Marschnerovy.
Rozárka Kuchařová se stala juniorskou vícemistryní Evropy v orientačním MTB!

Dětský oddíl se rozrůstá a pravidelně trénuje (v zimě v tělocvičně), takže ani o cyklistickou budoucnost se bát nemusíme.
Team nezahálí ani v organizování závodů, kdy po letech klaplo počasí jak na Varnsdorfském triatlonu, tak na XC Hrádku. Tour de Zeleňák zase zaznamenal účastnický rekord 722 sportovců.
Zkrátka cyklistika žije a všichni už se těší na sezónu 2020!

 

Jan Novota
Předseda Teamu CykloTrener

Tagy