weby pro nejsevernější čechy

Lípa Musica přesouvá koncert s varhanicí Kattou

S ohledem na avizované přijetí dalších přísnějších protiepidemických opatření jsme nuceni přistoupit ke změně termínu konání koncertu plánovaného na 17. 10. do Heřmanic v Podještědí a varhanicí Kattou. V zájmu zachování tohoto projektu dochází k jeho přesunu na sobotu 10. 10. od 20 hodin. Koncert proběhne v původně plánovaném prostoru, tj. kostele sv. Antonína Paduánského v Heřmanicích v Podještědí. Vstupenky zůstávají v platnosti, autobusová doprava je zachována. V případě nevyhovujícího termínu bude vstupné vráceno.  

Recitál varhanice Katty nazvaný Veni Sancte Spiritus bude festivalovou premiérou v novotou zářícím kostele svatého Antonína Paduánského v Heřmanicích v Podještědí. Novogotický filiální kostel dominikánské farnosti z Jablonného v Podještědí rozezní unikátní mobilní bílé varhany. Nepřehlédnutelná osobnost české hudební scény, jež se originálně pohybuje nejen na poli klasické hudby, ale ráda autorsky její hranice překračuje varhanní hrou i zemitým zpěvem, návštěvníky vezme na duchovní hudební pouť od Bacha, Pärta či Messiaena až k vlastním originálním skladbám.

Varhanice a skladatelka Katta získala mezinárodní renomé ve světě klasické hudby jako varhanní virtuoska a cembalistka. Mezi varhaníky je ovšem výjimkou: komponuje vlastní originální skladby, ve kterých často využívá svůj hlas, otevírá nové zvukové světy a ukazuje, jak mohou znít varhany ve 21. století. Její nahrávka „Veni Sancte Spiritus“ (Supraphon 2016) se setkala s všeobecně příznivým přijetím. Britský Gramophone si povšiml „překrásně řízné artikulace“, s níž Katta zpívá, a vyzdvihl „syrově oduševnělou intenzitu“ její hry. V roce 2018 Katta získala cenu klasické hudby „Classic Prague Awards“ za svůj autorský projekt Vox Organi. Jako klasická varhanice a cembalistka na sebe Katta v mezinárodním měřítku upozornila při koncertech s orchestry, jako jsou Anima Eterna (s dirigentem Josem van Immerseelem), Zurich Chamber Orchestra (pod taktovkou Sira Rogera Norringtona), Royal Flemish Philharmonic, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu, i jako sólistka varhanních recitálů po celém světě. Vystoupila na mnoha mezinárodních festivalech (Festival Mexico, Schleswig Holstein Musik Festival, Pražské jaro, Struny podzimu aj.) a hrála na varhany v nejvýznamnějších evropských katedrálách (Katedrála sv. Pavla v Londýně, Katedrála sv. Štěpána v Pasově aj.). Katta miluje fúze a spolupráce s dalšími umělci. Spolupracovala například s extravagantním americkým varhaníkem Cameronem Carpenterem, britským houslistou Danielem Hopem, Davidem Kollerem nebo s Jurou Pavlicou & Hradišťanem.

Ing. Lucie Johanovská, manažerka marketingu & PR
ARBOR – spolek pro duchovní kulturu, Žižkova 528/6, 470 01 Česká Lípa
@: lucie.johanovska@lipamusica.cz,
www.lipamusica.cz | facebook / instagram / youtube: lipamusica.cz

Tagy