weby pro nejsevernější čechy

MHF Lípa Musica zahajuje předprodej vstupenek na 20. ročník

V pondělí 24. května startuje předprodej vstupenek na 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica.
Ten proběhne v termínu od 4. září do 28. října s tradičním prologem 27. 8. na saském Oybině a epilogem ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa, který se bude konat 18. a 19. listopadu v České Lípě. Festival letos nabídne řadu 22 koncertů a doprovodných programů včetně mistrovských kurzů na 16 místech Libereckého a Ústeckého kraje i saského příhraničí. Do prodeje je v tuto chvílí s ohledem na nastavení balíčků uvolňování protiepidemických opatření v kultuře uvolněno 80 % celkové kapacity, tj. 4000 vstupenek. K případnému dalšímu navýšení kapacity dojde v závislosti na dalším vývoji pandemické situace a přijatých restrikcích. Předprodej vstupenek bude probíhat ve festivalové kanceláři v České Lípě, v síti Colosseum Ticket, online prostřednictvím webových stránek festivalu a na vybraných koncertních místech.

„Zakoupené vstupenky budou v letošním roce opatřeny pořadovými čísly. V případě přijetí přísnějších protiepidemických opatření a nutnosti omezení kapacity koncertů budou do sálu vpuštěni návštěvníci do příslušného pořadového čísla rovnajícího se maximální povolené kapacitě sálu. Doufáme ale, že na podzim budou koncerty probíhat bez omezení,“ uvádí k aktuálním opatřením Martin Prokeš, ředitel festivalu a dodává: „Jsem přesvědčený, že se kultura vrátí s novou sezonou plně do našich životů. Chápu, že bylo zapotřebí udělat restrikce, aby se Evropa uzdravila, ale nyní potřebujeme léčit duše a na to je hudba nejlepším lékem.“

V jubilejním roce bude MHF Lípa Musica reprezentovat nový umělecký garant – Pavel Haas Quartet, který se představí na třech festivalových projektech. Narozeninový program slibuje dvě světové premiéry i tradiční slavnostní koncert pro Liberecký kraj, který letos představí světově proslulou violoncellistku Michaelu Fukačovou a Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Na festival zavítají po roční pauze zahraniční umělci – proslulý klavírista Boris Giltburg a soubor Capella de la Torre a tři koncerty jsou opět plánované i na saské straně hranic. Z českých interpretů se vrací rezidenční Schola Gregoriana PragensisSmetanovo trioMusica Bohemica Jaroslava Krčka, Kchun, na přání návštěvníků pak Prague Cello Quartet, premiérově na festivalu vystoupí nový ansámbl ANMOEN, loutnista Jan Čižmář, varhaníci Pavla Salvová a Jan Rotrekl či klarinetista Irvin Venyš. Festival opět hudební program zpestřuje o taneční projekt, kterým letos bude druhá festivalová světová premiéra v podání souboru Dekkadancers. Festivalové oslavy završí narozeninový projekt výrazné osobnosti české kulturní scény, Jiřího Suchého a divadla Semafor. Chybět nebude ani tradiční projekt se ZUŠ Česká Lípa Má to smysl, na který se po loňském odložení vynuceném pandemií vrátí houslista Josef Špaček.

Festival i v letošním roce nabídne svým návštěvníkům autobusovou dopravu do všech lokalit mimo Českou Lípu, nově zavítá do Lomnice nad Popelkou, Horní Police a po čase se vrátí i do Hrádku nad Nisou.

Vstupenky na koncerty bude možné od pondělí zakoupit online i osobně ve festivalové pokladně a dále na místně příslušné koncerty v Liberci, Teplicích, Děčíně, Novém Boru, Doksech, České Kamenici, Kamenickém Šenově, Hrádku nad Nisou nebo Lomnici nad Popelkou. Festivalová pokladna bude do prázdnin otevřena každý všední den kromě pátku.

Děkuji za pozornost a přeji příjemné dny a pevné zdraví!

Ing. Lucie Johanovská, manažerka marketingu & PR
ARBOR – spolek pro duchovní kulturu, Žižkova 528/6, 470 01 Česká Lípa
@: lucie.johanovska@lipamusica.cz,
www.lipamusica.cz | facebook / instagram / youtube: lipamusica.cz

Tagy