Basketbal – starší minižákyně U13 TJ Slovan Varnsdorf vs SLUNETA Ústí nad Labem (březen 2022)

Po půldni v nedaleké tělocvičně ZŠ Edisonova se v sobotu 5. března 2022 varnsdorfští basketbaloví činovníci a příznivci přesunuli do sportovní haly, kde proběhla další dvě utkání oblastní soutěže starších minižákyň U13 (11. kolo), dívky domácího Slovanu nastoupily proti soupeřkám celku SLUNETA Ústí nad Labem.

Ačkoli se domácí holky snažily, Ústečandy působily daleko hráčsky vyspěleji. Naše holky vypadaly, jak kdyby na maraton vyrazily sprintem, a po půli vypustily duši. První utkání 29:42, druhé 35:41.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf – Sluneta Ústí n.L. – 29 : 42 (11:10, 13:5, 4:20, 1:7)

Poprvé ve sportovní hale před naplněným hledištěm a v plné sestavě (15 hráček) jsme drželi krok se soupeřkami až do poloviny utkání, kdy jsme vedli o 9 bodů. Ve třetí a ani čtvrté čtvrtině jsme však neudrželi tempo z prvního poločasu, nedařilo se nám střelecky a okamžitě se to odrazilo i na psychice hráček. Stále máme slabiny v obraně a v postupném útoku, nedokážeme využít moment překvapení. Soupeř byl důslednější v obraně, na doskoku a ve využití prostoru. Ale zlepšujeme se a učíme se.

Body: Keslerová 5, Činková T. 4, Hájková 4, Činková M. 4, Jindrová 6, Kuníková 2, Drančáková 2, Jägrová 2, Kahounová 0, Hradecká 0, Sobodová 0, Javůrková 0, Nožičková 0, Kalvachová 0, Šišuláková 0

TH: 12/3

TJ Slovan Varnsdorf – Sluneta Ústí n. L. – 35 : 41 (9:10, 8:10, 12:8, 6:13)

Ve druhém utkání podala naše děvčata ještě bojovnější výkon, prala se o každý míč a byla Slunetě vyrovnaným soupeřem. Probudila se i lavička a povzbuzovala hráčky na hřišti. Rozhodovalo se až v závěru poslední čtvrtiny, kdy jsme udělali pár zbrklých chyb, nedali tutové koše a všech pět hráček na hřišti nebylo důsledných v obraně. Přesto patří pochvala všem.

Body: Kuníková 6, Činková T. 6, Drančáková 6, Jindrová 5, Jägrová 4, Hájková 4, Keslerová 4, Kahounová 0, Kalvachová 0, Hradecká 0, Nožičková 0, Šišuláková 0, Svobodová 0, Činková M. 0