Basketbal – starší minižáci U13 TJ Slovan Varnsdorf vs BK Teplice (duben 2023)

V sobotu 15. dubna 2023 se do varnsdorfské sportovní haly po atletech přesunulo basketbalové dění. Po dopoledních U11 došlo na starší kolegy, proti sobě nastoupila k dvojzápasu družstva starších minižáků U13 ve 3. kole oblastního přeboru 1. až 4. – domácí TJ Slovan Varnsdorf proti týmu BK Teplice.

Chápu, že na nekompetentnost a podjatost rozhodčích si těžko bude stěžovat ten, kdo vyhrává. Ovšem poslouchat výkřiky a připomínky těch, kterým se nedaří – ať už z tribuny nebo ze střídačky,  mi opravdu příjemné není. Jako naprostý laik mám pocit, že by spíš každý měl být rád, že se najde ještě vůbec někdo, kdo tuhle nevděčnou roli přijme a snaží se (čím dál častěji se v rozpisu utkání objevuje formulace „rozhodčí zajistí pořadatel“, ber kde ber). Prostě domácí kluci Teplice válcovali…

První utkání 78:56 (21:13 / 42:21 / 62:38)

Druhé utkání 81:45 (19:15 / 44:23 / 58:37)

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf – BK Teplice 78 : 56 (21 : 13, 21 : 8, 20 : 17, 16 : 18)

I přes zdravotní problémy několika hráčů v průběhu týdne podali naši hráči v prvním utkání kvalitní výkon v obraně i v útoku a již v poločase si vybudovali solidní náskok. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale dostatečný náskok udrželi domácí až do konce utkání.

Body : Syrový 12, Hrabák 11, Šnek a Martínek po 10, Zirm 9, Pípa 7, Kučera 6, Svatek 4, Boháček 3, Kouba, Němec a Salvetr po 2.

Šestky : 22/10

TJ Slovan Varnsdorf  –  BK Teplice  81 : 45  (19 : 15, 25 : 8, 14 : 14, 23 : 8)

Vstup do druhého zápasu nebyl již tak přesvědčivý. Náskok začala „budovat“ až druhá pětka ve svém úseku hry. Podobný vývoj měl i druhý poločas. Vyrovnaná třetí čtvrtina a další zvýšení náskoku v posledním úseku utkání. Za výkon v obou zápasech zaslouží hráči – s o hledem na zdravotní problémy – pochvalu. Dík patří i divákům za povzbuzování. Poslední zápasy sezóny odehraje družstvo starších minižáků v Chomutově v sobotu 29.4. a ihned v neděli 30.4. také doma.

Body : Svatek 17, Zirm 11, Boháček 9, Šnek 8, Syrový 7 (1×3), Pípa a Němec po 6, Hrabák 5, Kouba a Martínek po 4, Salvetr a Kučera po 2.