weby pro nejsevernější čechy

Obvinění místostarosty Švába bylo rozšířeno o vydírání a byla na něj uvalena vazba.

Rumburský místostarosta Šváb, kterého policie zatkla 17/12, zůstane ve vazbě, kterou na něj uvalil soud dnes dopoledne. Podle policejní mluvčí nprap. Petry Trypesové byla dosavadní obvinění z útisku a podněcování k trestnému činu rozšířeno o obvinění z vydírání. Hrozí mu sazba až osm let.

Starosta Rumburka Trégr, který se o uvalení vazby dozvěděl od výběžku.eu prohlásil, že se situací, kterou označil za velmi vážnou, bude oficiálně zabývat dnešní rada města.

Včerejší prohlášení opozice, která považuje za nutné svolat mimořádné zastupitelstvo, příjme, pokud dostane žádost o svolání podepsané osmi zastupiteli. Zákon předepisuje, že ho potom musí svolat do jedenadvaceti dnů. Podle starosty se vzhledem k nastávajícím vánočním a novoročním svátkům dá počítat spíše s počátkem příštího roku.

policejní tisková zpráva. DĚČÍN/RUMBURK – Devětadvacátého listopadu letošního roku si rumburský místostarosta vyslechl ústy policejního vyšetřovatele obviněné pro trestný čin útisk a podněcování k trestnému činu. Ve středu osmnáctého prosince bylo trestní stíhání policejním orgánem rozšířeno o zločin vydírání, za který muži hrozí trest odnětím svobody v délce až osmi let. Současně byl státnímu zástupci předán podnět k podání návrhu na vzetí do vazby obviněného. Děčínský státní zástupce podnět podpořil předáním návrhu soudci Okresního soudu v Děčíně, který dnešního dne, tj. 19.12.2013, rozhodl o uvalení vazby. Obviněný muž je od této chvíle vazebně stíhán. Děčínští kriminalisté v závěru letošního listopadu obvinili vrcholného představitele z řad vedení města Rumburku, jenž měl během loňské pracovní porady městských strážníků pobízet své podřízené k nekalým praktikám při výkonu jejich povolání. Navíc měl své požadavky podpořit zastrašováním přítomných zaměstnanců. Odhalené informace byly dostatečným důvodem pro zahájení trestního stíhání. Děčínští strážci zákona vznesli devětadvacátého listopadu letošního roku obvinění z trestných činů útisku a podněcování k trestnému činu, za což může být vyšetřovaný muž v budoucnu potrestán zákazem činnosti či odnětím svobody v délce až dvou let. Děčín, 19. prosince 2013 nprap. Petra Trypesová