Podzimní hry 2023 – plavání

Dne 18. 10. 2023 se v plaveckém bazénu ve Varnsdorfu uskutečnil 3. díl Podzimních her.

Žáci tří škol poměřili síly ve čtyřech disciplínách – 50 m prsa, 50 m kraul, 100 m prsa a smíšená štafeta 4 x 50 m. Po celou dobu soutěže panovala závodní atmosféra, která závodníkům pomohla k rychlým výkonům. K vidění byly excelentní výkony!

Vyzdvihnout bych chtěla tým našich děvčat a chlapců – ZŠ náměstí Varnsdorf. Obě družstva si jednoznačným způsobem doplavala pro celkové první místo. Za jejich velmi pěkné výkony jim patří velké poděkování. Na druhém místě se umístilo družstvo děvčat i chlapců z Gymnázia Varnsdorf. Třetí příčku v obou kategoriích obsadila ZŠ Edisonova. Všem sportovcům děkuji za účast a vzornou reprezentaci školy.

Naše sestava:
Dívky: Uhlířová Nikola, Beránková Kateřina, Bitmanová Vendulka, Mičanová Viktorie
Chlapci: Chaba Matyáš, Damašek Ondřej, Škvrna Tadeáš, Průša Marek

Blanka Plocarová, učitelka TV, ZŠ nám. E. Beneše Varnsdorf

PS: Poslední mohykán… Jak jsem si povzdech na FB – zvláštní úkaz. Neumím si vysvětlit, proč se školy bojí zrovna bazénu. Tak moc, že některé ani nepostaví na plavání družstvo, tak moc, že jiné prostřednictvím sportovní komise dokonce dosáhnou vyřazení disciplíny ze sportovních her…