Basketbal – junioři U19 TJ Slovan Varnsdorf vs Jižní Supi (říjen 2023)

V sobotu 21. října 2023 nejprve sportovní halu ve Varnsdorfu obsadili junioři U19 TJ Slovan Varnsdorf (nadregionální liga, skupina C, 2. kolo), kteří nastoupili proti Jižním supům (pokud umím dobře hledat, přiletěli z Prahy).

Dorazil jsem po první půli a na tabuli svítilo příznivé skóre. Nicméně jak začala hra, domácí kluci působili docela utahaně a Supi snadno bodový rozdíl vymazali, několikrát za sebou. Šlo ale stále o vyrovnaný boj a domácí kluci nakonec přece jen překlopili štěstěnu na svou stranu.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf – Jížní Supi 68:61 (14:10, 17:13, 8:18, 29:20)

Utkání, které bylo až do posledních minut vyrovnané a to hlavně kvůli naší hře, která určitě nevypadala tak, jak to umíme. Hra plná nepozornosti, nedůslednosti a lajdáctví našich hráčů nás málém stálo vítězství. Naštěstí se nám povedl závěr zápasu o něco lépe než soupeři. My si z tohoto zápasu hlavně musíme odnést ponaučení, protože příště už takový výkon našich hráčů na vítězství stačit nemusí. Škoda i velkého množství zahozených šestek.

Body: Jindra 18, Buben 15, Kozák 10 (1×3), Ziesemann 9, Svatek 7, Pípa 5 (1×3), Veroněk J. 4, Volšička, Veroněk D., Mejsnar a Kosejk 0.

Šestky: 14/38 37%