weby pro nejsevernější čechy

Výroční svatojiřský jarmark – Jiříkov 110 let městem

V sobotu 20. dubna 2024 se v Jiříkově na náměstí a přilehlém okolí konal Výroční svatojiřský jarmark.

Neuvěřitelné, jak čas utíká. Před nedávnem Město Jiříkov slavilo sto let, při té příležitosti postupně vyšlo několik knih, a ono už to je deset let!

Pečlivě sestavený program, spousta nasmlouvaných stánkařů, unikátní výstava, překvapivé další knižní novinky – ale podělané počasí. Mohl jsem být jen chvilku a těžko mohu celkovou návštěvnost hodnotit, ale předpokládám, že zůstala pod očekáváním. Stejně tak nemohu hodnotit, jak to dopadlo s jednotlivými čísly, i když by mne mnohá z nich zajímala (Trakeny jsem viděl před x lety na Sychrově a bylo to hoooodně dobré). I tak bylo nač se dívat a co kde vybrat. A co se týče těch zmíněných knih – snad brzy víc.

Zhodnocení na FB:

VÝROČNÍ JIŘÍKOVSKÝ JARMARK ANEB 110 LET MĚSTEM
Překrásné a slunečné počasí, které nás provázelo prakticky po celý březen a duben, si s námi skutečně aprílově zažertovalo, když na dva nejdůležitější dny letošního roku dalo pomyslnou otočku a teploty spadly až k 0°C a déšť se střídal se sněhem. Dlouhá řada měsíců plánování a příprav tohoto dne však nepřišla vniveč. Mnozí z Vás nám s úsměvem vyjadřovali podporu – „neexistuje špatného počasí, pouze špatného oblečení“. Mnoho lidí zřejmě špatné počasí odradilo, dokonce 12 trhovců se nám v den události omluvilo, že nepřijedou…

Sliboval jsem bohatý program a věřím, že v tomto ohledu jsem své slovo dodržel. Osobně jsem si celý den užil i navzdory zmiňované nepřízni. Věřím, že mnoho z Vás, kteří nás během dne navštívilo, to vidí minimálně podobně. Na letošním – prvním ročníku – jsme nasbírali nějaké podněty a náměty, na které si příště dáme pozor a které zdokonalíme. Do dalších let se proto můžeme těšit na novou / znovu obnovenou tradici výročních jarmarků.

Více prostoru k dnešnímu dni dám ještě paní starostce obce Jiříkov Barboře Šiškové, která si naše jubileum nenechala se svou rodinou ujít a s jejím dovolením se s Vámi podělíme o její pohled.

Jindřich Jurajda, starosta města

Tagy