weby pro nejsevernější čechy

Muzejní noc pod Ještědem 2024 – Noc v jabloneckém muzeu

V pátek 17. května 2024 se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program.

Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí a volně navazuje na oslavy Mezinárodního dne muzeí, který se slaví po celém světě vždy 18. května. Hlavním letošním lákadlem je v 18 hodin odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště. „Z více než desítky návrhů vybrala komise vedená architektem Davidem Vávrou návrh Terezy Šváchové spočívající v instalaci skel odrážejících různé vlnové délky světla v průběhu dne“, uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Tereza Šváchová je také spoluautorkou vítězného návrhu české expozice na EXPO 2025 v japonské Ósace. Hotové dílo na fasádě muzea zhodnotila slovy: „Jakoby ten dům dostal oči, dějou se tam věci, visí tam obrazy“.

„Pokud bude počasí přát, ožije v rámci Muzejní noci také amfiteátrv muzejním parku představením Pohádky z lesa v podání divadelního studia DAMÚZA, a to v 19 a ve 21 hodin,uvedla Marie Víšková, která je v muzeu hlavní organizátorkou akce. V muzejním ateliéru bude probíhat tvůrčí dílna s výrobou duhového náhrdelníku. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet nový zábavný kvíz v expozicích.

Otevírací doba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v rámci Muzejní noci pod Ještědem je od 18 do 23 hodin. Doprovodný program, včetně dílny, končí ve 22 hodin.

Vstup je zdarma, stejně jako v sobotu 18. 5. u příležitosti Mezinárodního dne muzeí.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – Jediné na světě!

msb-muzejni-noc2024-plakat-web

Muzejní noc pod Ještědem, pátek 17. 5. 2024

Na trase Jablonec-Vratislavice-Liberec bude mezi zúčastněnými institucemi fungovat kyvadlová doprava historickými vozy podle jízdního řádu, který je k dispozici na místech konání. V Jablonci nad Nisou je zastávka pod muzeem v Lipanské ulici, dopravu zajišťuje BusLine.

Do Muzejní noci pod Ještědem 2024 se zapojili:

  • Liberec: Oblastní galerie, Severočeské muzeum, Technické muzeum, Automuzeum (v areálu Technického muzea)
  • Vratislavice nad Nisou: Rodný dům Ferdinanda Porscheho
  • Jablonec nad Nisou: Muzeum skla a bižuterie, Kultura-Jablonec (Dům Scheybalových, Radnice), Městská galerie MY, Nisa Factory

Kompletní program Muzejní noci najdete na webu muzea www.msb-jablonec.cz, u fb události a v tištěné verzi přímo v muzeu.

Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Libereckého kraje a statutárních měst Liberce a Jablonce nad Nisou.

Kontakt

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
Marie Víšková, tel. 774 323 738, e-mail: marie.viskova@msb-jablonec.cz

Partneři muzea:

Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, statutární město Jablonec nad Nisou, Nadace Preciosa, Crystal Valley, Český rozhlas Liberec, TV rtm+

Krásné a pohodové dny přeje

Šárka Labusová
asistentka ředitelky muzea
email: sarka.labusova@msb-jablonec.cz
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou
www.msb-jablonec.cz
Facebook

Tagy