weby pro nejsevernější čechy

Psí Borec severu 2012 v Mikulášovicích

Kynologický klub ERLINK Jiříkov uspořádal v Mikulášovicích první ročník dvoudenních agility závodů Borec severu 2012.  Jumpni 2x na jedničku, agility čistě dej, parkur zvládni za chviličku, nestyď se a vyhrávej, psalo se v propozicích. Závody začínaly už v sobotu 9. června 2012, jenže v ten den jsme měli úplně jiné starosti (viz zprávy tady někde okolo). Vypravili jsme se tedy na místo konání (sportovní a rekreační areál koupaliště Mikulášovice – travnatá plocha na fotbalovém hřišti) až v neděli 10. června 2012. Všude plno stanů, páníčků, hafanů všech barev, velikostí a plemen, na trikách jsem četl domácí Jiříkov, Nymburk, Chlumec, Děčín, Nový Bor. Pokud vůbec nemáte tušení, co to slovo znamená, čtěte tu.

Velmi zvláštně na neznalého působí začátek závodů, kdy po parkuru bloumá hejno pomatenců, kteří máchají jednou rukou, naklánějí se do stran, popobíhají sem a tam a něco si mrmlají. To je totiž čas, kdy člověčí polovina závodícího týmu studuje trať, jak ji nastavil rozhodčí (záleží na pořadí překážek, směru jejich překonání, bezchybnosti a pochopitelně na čase).

Úžasná na tomhle sportu je skutečnost, že se na jednom hřišti klidně sejde čivava s ovčáckým psem (no dobrá, výška překážek je jiná, ale ve své podstatě mezi nimi nikdo při závodech rozdíly nedělá). Včerejší výsledky už visely na tabuli, do konce závodů jsme bohužel čekat nemohli, tak jen pár obrázků.

Borci Severu pro rok 2012 se stali:

v kategorii large – Ing. Roman Linka a pes Čiko (Aaron Bashmar – border kolie)
v kategorii medium – Monika Fantová ( A3Ch Ornisia z Velzu – šeltie)
v kategorii small – Petra Haspeklová s fenkou Pepsi (Andulka Wapini von Folge – patterdale teriér )

pesek

No a ještě na ukázku pár fotek od -maw-. Takhle nějak jsem chtěl, aby ty moje taky vypadaly…

Tagy