weby pro nejsevernější čechy

Svatojánské slavnosti bylin na Vlčí Hoře 2012 (podruhé plus soutěž)

Červen je tradičně měsíc, který nemívá v diářích prázdný víkend. Už máte poznamenané Svatojánské slavnosti na 22.-24.června? Dali jsme pro vás a taky pro nás :) do kupy skvělý program se známými i méně známými jmény. Tak třeba: Bára Hrzánová s kapelou Condurango, Mário Biháry, Štěpán Rak, Ext Band reagge, Ondřej Smeykal, Jiří Dohnal, Kamila Brenková a další a další…Děti se mohou těšit na několik divadýlek, dospělí pak na přednášky. V sobotu můžete zajít na rozličné workshopy, například bubenický, kovotepecký, keramický. Vyrobit si ruční papír nebo domovní znamení? Proč ne? Vyzkoušejte si!
K vidění bude botanická permakulurní bio zahrada s výkladem o pěstování a zpracování bylin, možná vám dá naše zahradnice Katka Horáčková i něco ochutnat, zahrada je totiž jedlá. Ráno jóga pro ty, kteří se chtějí příjemně probudit, pro ostatní fair trade káva, koláčky. Můžete si nakoupit českou přírodní a bio kosmetiku Nobilis Tilia, obejít tradiční tržiště s originálními řemeslnými výrobky nejen z našeho kraje: vlna, dřevo, sklo, šperky, oblečky, čaje a bylinky… a mnoho dalšího. Pevně doufáme, že nebude kosa, tedy kromě kosy k soutěžení v sekání louky.

Můžete u nás i stanovat, povalovat se po louce, odpočívat, ochutnávat nejrůznější dobroty, dělat bábovky na pískovišti a prostě a jednoduše mít pěkný den.

Nejen náplní, ale i přístupem pořadatelů, se Svatojánské slavnosti řadí mezi tzv.“zelené festivaly“ a jsme za to rádi. Zásady zeleného festivalu a celý program si můžete přečíst na www.nobilis.cz/os

Začínáme v pátek v 17 hodin znázorněním konstelace planet v den sv. Jana. Bude to zajímavé! Přijďte.

Těšíme se vás!

Za občanské sdružení Nobilis Tilia

Irena Kubicová

A ještě je tu soutěž o druhou inhalační tyčinku proti stresu (ne není to cigáro :D)

Svatojánské slavnosti bylin se letos na Vlčí Hoře pořádají již:
a) po šesté
b) po osmé
c) po třetí

Tagy