weby pro nejsevernější čechy

Foto workšop v Doubici

V pátek 5. a v sobotu 6. října 2012 se uskuteční první fotoworkšop na kterém se podílí tenhle web a pravděpodobně i Schrödingerův institut. Po loňských demonstracích, na které přijela hromada fotoprofesionálů z velkých i malých novin českých a kde také fotili místní fotografové při debatách mezi jednotlivými pochody tam a zase zpátky vykrystalizoval nápad podělit se o informace a postupy při „dělání fotek“. Původně měl první workšop provázet i velkou výstavu fotek dvanácti autorů, která se uskutečnila na Fabrice v Doubici, ale došlo nakonec jen k dílčím výměnám zkušeností na baru). Program prvního workšopu se rýsuje a tady je tedy návrh: v pátek odpoledne bude o práci zpravodajského fotografa hovořit Karel Pešek, který momentálně pracuje pro ústeckou redakci Mladé Franty Dnes. Jak a co potřebují noviny na fotkách mít a čemu se vyhnout, pochopitelně s ukázkami a besedou. V sobotu dopoledne potom bude následovat fotografování v plenéru a nebo (podle počasí) ukázka focení v ateliéru a s použitím světel a další ateliérové techniky. Následovat bude diskuze nad vyfotografovaným materiálem.

S největší pravděpodobností by mohl v sobotu dorazit další fotograf profesionál, jeho jméno a zaměření budeme upřesňovat v průběhu září, nedovedeme totiž zatím odhadnout kdo a kdy bude sloužit a kdo si dokáže udělat čas.

Pozor!!! V sobotu večer proběhne na Fabrice ještě koncert na záchranu klavichordu se sbírek rumburského muzea kde zahrají WrataWotStředověku, SuperHeroKillers a jako hlavní hvězda večera ještě Děda Mládek Illegal Band, takže bude co fotografovat ještě dlouho do noci.

Protože předpokládáme, že počet míst ve workšopu bude omezen, v případě zájmu se registrujte pomocí přiloženého formuláře. Času je zatím dost, ale rozhodně ne tolik, kolik si myslíte.

Peníze! Vlastně ještě peníze. Jelikož se jedná o první akci tohoto tipu, můžete počítat s tím, že cena workšopu bude zavádějící a její výši upřesníme v dohledné době. Ti, kdož budou na Fabrice chtít nocovat a zúčastnit se tak mírně nadstandardní debaty ať si připraví 250 kaček na osobu a noc.

Tagy