weby pro nejsevernější čechy

Zázračné uzdravení

Panika, která zachvátila milovníky tvrdého alkoholu z otravy metanolem, se nevyhnula ani Šluknovskému výběžku. Akutní lékařskou pomoc v rumburské nemocnici vyhledal ve středu 12. září 2012 pacient z Varnsdorfu, který po požití několika sklínek tvrdého na sobě pozoroval všechny známky otravy.
Jeho zdravotní stav se během několika hodin výrazně zhoršil, a muž kromě únavy a malátnosti začal mít i problémy se zrakem, což nakonec vedlo jeho oslepnutí.

Rumburští lékaři pacienta vyšetřili a opravdu u něj intoxikaci diagnostikovali. Nikoliv však metanolem, ale alkoholem, což je otrava, s níž se denně úspěšně vypořádávají tisíce pijáků po celé zemi. Lékaři si pacienta pro jistotu u sebe nechali na pozorování, ale již následující den ho ujistili, že mu smrt nehrozí, že je zcela zdráv, a jeho malátnost byla způsobena pouze „lehkou opičkou.“

Jako živá voda působila tato informace na vyděšeného pacienta, a muž, který ještě před několika minutami odpočítával své poslední minuty na tomto světě, vyskočil jako zdravý mraveneček z postele, náhle se navrátivším bystrým zrakem obhlédl krásy lékařské ordinace a po zázračném uzdravení vyřítil se ven z nemocnice, vstříc sladkému životu.

Tento šťastný příběh má však smutnou tečku. Své zázračné uzdravení nemůže šťastlivec nyní pořádně zapít, neboť v celé republice platí zákaz prodeje destilátů a tuzemáku, pokud ovšem nepřejde na víno či pivo. Ale když se pije z radosti, tak stačí i kofola.

Tagy