FK Rumburk – SK Stap Tratec 3:3 (2:1)

Hosté se dozvěděli den před derby, že zřejmě bude postupovat z ústeckého KP do divize ještě i tým z 2.místa v tabulce, neboť Chomutov avizuje při pádu z ČFL přihlásit jen KP ne divizi a tak se o něj chtěli v posledních dvou zápasech porvat. Rumburk – jasně nejhorší tým v KP měl být jen otázkou skóre a v případě ztráty dvou bodů Loun v Blšanech, by z toho bylo vytoužené 2.místo. Výsledek z Blšan hrál Vilémovu do noty, ale bohužel plichta v Rumburku plány zcela zhatila, i když hosté vyhráli ještě pomocný bod na penalty. Je to škoda, ale hosté podali nejhorší výkon jara a domácí zase ten nejlepší, prostě se v derby chtěli vytáhnout a to se jim povedlo.
5´- přesný centr Vavrouška do vápna a Kaňkovský na 2x překonal domácího gólmana – 0:1
12´- centr domácích do vápna hostů, míč přistál na hlavě Havla, ale jeho střela šla jen těsně vedle branky hostů
14´- trestný kop z 18-ti metrů zahrával hostující Kaňkovský jen do dobře postavené zdi domácích
23´- hostující Bílek v úniku, zpětná přihrávka na Jägra a ten z 10-ti metrů střílel jen do beka domácích
31´- centr Demkeho šel přesně na hlavu Vavrouška, ale míč šel z malého vápna jen těsně nad branku domácích
35´- domácí štírek Havel v úniku a jeho střela s tečí obránce hostů skončila od tyče na rohovém kopu
36´- dělovka domácího Pilka z hranice velkého čtverce skončila jen těsně vedle branky hostů
37´- velká díra v obraně hostů a domácí útočník Bandas šel sám na Vaňaka a v pohodě ho překonal – 1:1
38´- než se hosté rozkoukali udělali v obraně další díru a Šebora šel sám na Vaňaka a otočil skóre na – 2:1 !!!
V první půli se nehrál příliš pohledný fotbal, hosté měli více balón na svých kopačkách, ale domácí pozorně bránili a podnikali rychlé brejky, z nichž dva z nich proměnili a dostali se nečekaně do vedení.
47´- dělovku Demkeho z 20-ti metrů vytáhl domácí gólman na rohový kop
49´- hostující Kaňkovský trefil z otočky tyčku a míč se odkutálel do zámezí
52´- krásná ulička Buryánka a Kaňkovský se ocitl sám před brankářem domácích, ale jeho lob skončil nad
58´- hostující Bílek neodkopl včas balón a domácí Chlada nikým nekrytý pohodlně zvýšil na – 3:1 !!!
64´- centr Čudy do vápna domácích a Demke hlavou překonal konečně domácího gólmana a snížil na – 3:2
66´- přetažený centr Demkeho na Vaníčka, ten vrátil míč zpět na Kaňkovského a ten vyrovnal – 3:3 !!!
81´- centr Kurela a nikým nekrytý Demke střílel jen do gólmana domácích
87´- další centr Kurela a zcela volný Kaňkovský střílel hlavou vedle domácí svatyně
89´- další obrovská šance Kaňkovského, ale jeho střela z otočky šla jen nad branku domácích
Ve druhé půli chtěli hosté, kteří měli průběžné informace ze zápasu v Blšanech otočit výsledek, ale bohužel po hrubé chybě inkasovali na 3:1. Pak dokázali dvěma rychlými góly stav zápasu srovnat a měli ještě přes dvacet minut na stržení vítězství a naději na postup do divize. Bohužel ani jednu z další šancí nedokázali proměnit a tak došlo na penaltový rozstřel, který hosté vyhráli v poměru 5:4, ale ten chybějící třetí bod je určitě bude mrzet, neboť nelze předpokládat, že by Louny doma ztratily nějaký bodík s Děčínem, stejně jako asi Modlany v Kadani. Je to škoda, ale je to fotbal a jede se dál. Domácí dle místních fandů a funkcionářů, kdyby hráli celou sezónu fotbal jako v tomto derby, tak by nepadali.