Vilémov a Šenov dostali nakládačku, Šluknovu se dařilo

Ve víkendových fotbalových utkáních o kterých jsme byli informováni padla spousta gólů, pohříchu ovšem nejvíc do sítí „našich“. Ale pěkně popořádku. Tak jak, nejdříve dobré a nebo špatné zprávy?
Velký Šenov padl doma. Pavel Müller píše:

VELKÝ ŠENOV – TRNOVANY 0 : 4 (0 : 1)

Po úvodník tlaku, kdy jsme si vytvořili dvě velmi dobré šance, které jsme neproměnili, se hra vyrovnala. Hosté si začali vytvářet šance a my velmi rychle dostali dvě žluté karty. V 19. minutě náš brankař neudržel míč, který se odrazil k hráči hostů – 0:1. Tento gól nám na sebevědomí nepřidal a do konce půle máme čtyři žluté karty.

V úvodu druhého poločasu si vytváříme opět tlak, který vrcholí jasnou gólovou šancí, když po ose Čurgali – Kříž – Zbončák poslední jmenovaný netrefuje z malého vápna odkrytou branku. Trest přichází v 64. minutě, kdy sice po faulu, ale chybně nařízené penaltě – což mi potvrdil i sám pan delegát, který stál přesně za pomezním rozhodčím. Pomezní odmával penaltu, ale pan delegát sám řekl, že faul byl před velkým vápnem. Tato chyba rozhodčího byl další hřebíček do rakve tohoto zápasu. Po protestech dostává náš kapitán Snášel žlutou kartu a po penaltě prohráváme 0:2. Ani panu hlavnímu rozhodčímu se zápas nepovedl, ale toho si musel být sám vědom. Během dalších minut dostává Snášel druhou žlutou kartu a jde ze hřiště. V 77. minutě využívají hosté chyby v naší obraně a hlavou zvyšují na 0:3. 78. minuta – druhá žlutá karta pro Krejčího, který jde do sprch. 80. minuta – faul ve vápně – penalta – 0:4.

Na tento zápas bychom měli hodně rychle zapomenout!!!

Vilémovu se také stále nedaří. Přivezl si nadílku z Neratovic. K tomu Libor Sklenář:

FK Neratovice – SK Stap Tratec 4:1 (3:0)

Zajímavý tah se povedl Vilémovu, když se dohodl s Varnsdorfem na zapůjčení šesti hráčů z jejich kádru a jednoznačnou snahou této transakce bylo přivézt konečně tři body ze soupeřova hřiště. Bohužel nevyšlo to a hosté odjeli s další prohrou a jejich situace je již velice vážná, co se týče postavení v tabulce. Navíc byl nesmyslně vyloučen, právě se ke střídání chystající, Pavlo Rudnytskyy a byly proti nim navíc kopány dvě penalty.

9´- tečovaná střela Nizozemce Hikspoorse skončila na boční síti a hosté kopali první rohový kop

14´- domácí v dobré šanci Chrdlem, ale gólman Porcal míč vyrazil na rohový kop

17´- hostující Hyka fauloval ve vápně a hlavní sudí pískl penaltu, tu proměnil Kozák a bylo to – 1:0

23´- na rohový kop domácích si naskočil špatně pokrytý Jína a hlavou zvýšil na – 2:0

34´- trestný kop domácích, kterému však předcházel faul na hosty, skončil na tyči a odražený balón

dopravil hlavou do sítě hostů Gadzik a bylo to již – 3:0

První půle byla z pohledu hostů velmi špatná a důrazní a tvrdí domácí borci napadali hosty, kteří však byli někdy faulováni bez povšimnutí hlavního sudího, se kterým pak často diskutovali a ztráceli tím koncentraci, čehož domácí stále častěji využívali a i přesto, že hráli takto tvrdě, neviděli jedinou žlutou kartu, na rozdíl od hostů.

48´- na centr Dobrovolného si naskočil Hikspoors, ale jeho hlavička šla jen nad branku domácích

54´- hostující Buryánek se probil obranou domácích, předložil míč Rudnytskému a ten skóroval – 3:1

57´- domácí faulovali ostře Buryánka za hranicí velkého čtverce, hlavní sudí nechal i přes protesty

hostů pokračovat ve hře, domácí hráč upadl na lajně velkého vápna a byl z toho druhý pokutový

kop pro domácí, který proměnil Lovíšek a domácí se tak ujali nezaslouženě vedení – 4:1

60´- po okopávané ve středu hřiště se ocitl na zemi hostující Rudnytskyy a místo faulu na něho vytáhl

hlavní sudí červenou kartu a poslal ho bez žluté karty, k údivu všech diváků, předčasně do sprch !!!

78´- dobře mířená střela Kopřivy šajtlí šla jen těsně vedle domácí svatyně

81´- domácí v čisté šanci, ale Porcal včasným vyběhnutím jim ji zmařil

Hosté  vzhledem k nervozitě a možnému vyloučení vystřídali již v poločase ukřivděného Hyku a následně chtěli v 60. minutě na pokyn přítomného trenéra Varnsdorfu pana Frťaly vystřídat i Hikspoorse a Rudnytského. U něho se to však již nepodařilo, neboť jej hostům ne příliš nakloněný hlavní sudí, krátce před tím vyloučil. Poslední půlhodinka se již jen dohrávala, neboť domácí byli spokojeni s výsledkem a hosté, kteří se snažili o zkorigování výsledku, se báli o další zbytečné vyloučení. Nutno konstatovat, že domácí díky své agresivitě a velmi dobrému napadání byli lepším celkem, ale zápas se výsledkově mohl úplně jinak vyvíjet, kdyby hlavní sudí nepřehlížel jejich fauly a pískal je tak, jak by se slušelo a patřilo. Po zápase mu vyčinili nejen fanoušci hostů, ale i trenér Varnsdorfu Zdeno Frťala, především za nesmyslnou červenou kartu pro jeho svěřence Rudnytského.

A teď tedy ta dobrá zpráva) Ladislav Čurgali o zápase ve Šluknově:

SK Plaston Šluknov-Jílové  5:0 (3:0)

Dobrou aktuální formu chtěl Plaston zúročit i proti silnému Jílovému, které je na druhém místě  tabulky.

Od začátku až do konce utkání byl Šluknov lepším mužstvem, což se projevilo i na výsledkové  tabuli. Hosté za celé utkání neměli vyloženou šanci. Navíc vytvářeli i chyby v obraně, které domácí plně využili. První gól padl již ve 12.minutě, když Záruba byl dříve u míče než brankář. Míč se sice dostal k obránci hostů, ten však zaváhal s odkopem a důrazný Záruba poslal míč do prázdné branky 1-0. Ve 30.minutě vyslal Lehrl přesnou přihrávku a Záruba šel sám od půlky na brankáře. Trošku se štěstím podstřelil brankáře a bylo to 2-0. Důležitá pojistka na 3-0 přišla těsně před poločasem, když obránce chtěl dát hlavou malou domů. Úmysl vystihl Vichterey a přehodil bezmocného brankáře hostů 3-0.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, jen se zbytečně více přiostřilo. Ani čtvrtý gól nepřinesl uklidnění emocí. Ten dal s pomocí obránce znovu Záruba, když centr nešťastný hráč hostů usměrnil do branky 4-0. Za kritiku rozhodčího byl po té vyloučen Jílovský Just. Požadavek  skvělých diváků na zakulacení skóre se vyplnil deset minut před koncem, když střídající Stelmaščuk v samostatném nájezdu obstřelil brankáře hostů.

Hráči zaslouží velkou pochvalu za toto utkání a doufáme, že prodlouží úspěšnou sérii i v derby s Rumburkem příští sobotu. Poděkování patří i realizačnímu týmu dorostu, který se úkolu nahradit nemocného trenéra Milana Loma zhostil na jedničku.