TJ Baník Souš – SK Stap Tratec 0:2 (0:0)

K dalšímu mistrovskému zápasu zajížděli vilémovští fotbalisté na další tým z nejužší špice tabulky a navíc bez několika nemocných a zraněných hráčů, takže měli na lavici jen dva náhradníky. Domácím chyběli ale tři esa v podobě – exligistů Bohaty a Johany plus nejlepší střelec Šístek. Od začátku to byl vyrovnaný souboj, ve kterém si však kupodivu hosté vytvářeli více šancí než domácí, kteří však měli v útoku rychlého a nebezpečného Nuhiče. Naštěstí ani jeden z jeho střeleckých pokusů neskončil v síti pozorného Vaňaka, jen jednou na tyči.

23´- pěkná střela domácího Nuhiče skončila těsně nad brankou hostů
25´- centr Buryánka do vápna na ostrostřelce hostů Kaňkovského, ale jeho střela z 8-mi metrů šla nad
28´- chyba hostů v rozehře a Ihradský v čisté šanci trefil jen nohu obránce hostů a byl z toho roh
33´- hosté vyšachovali obranu domácích a Jindřich v čisté šanci střílel jen těsně vedle branky !!!
40´- další únik Buryánka, zpětná přihrávka na Kaňkovského, ale ten střílel z otočky opět jen nad !
44´- parádní dělovku domácího Ihradského vytáhl gólman Vaňak na rohový kop !
V první půli branka nepadla ani na jedné straně, i když šance na to byly. Hosté měli velkou výhodu v tom, že jejich hráči byli někdy i o hlavu vyšší než domácí, kteří tím pádem byli lehce eliminování při všech útočných standardních situacích.
51´- obrovská chyba domácích a střídající Demčenko v čisté šanci střílel jen do gólmana !!!
52´- brejk domácích a Nuhič šel sám na Vaňaka, ale trefil jen tyčku jeho svatyně – to byla klika !
56´- výtečná rána hostujícího Demčenka, ale gólman domácích byl pozorný a míč lapil
60´- domácí v dobré střelecké pozici kapitánem Christovem, ale Vaňak ji opět chytil
63´- trestný kop domácích z 18-ti metrů vyrazil skvěle Vaňak na další rohový kop
67´- ulička Vavrouška na Jindřicha, který zkusil přelobovat gólmana, ale míč skončil jen na břevně !!!
69´- domácí v šanci opět Nuhičem, ale jeho střela šla jen těsně vedle brány Vaňaka
81´- výtečně zahraný trestný kop Stachem, který z 25-ti metrů trefil břevno domácí branky !!!
83´- hostující Kopřiva přeloboval obranu domácích a nikým nekrytý Demčenko se nemýlil – 0:1 !
85´- chyba domácích a Demčenko prostřelil gólmana a míč se odkutálel za brankovou čáru – 0:2 !
Závěr byl pro hosty z říše snů, neboť dát během dvou minut v samém závěru, kdy docházejí síly, dvě branky, je skutku husarský kousek. Domácí se snažili hlavně o brejky a vše dávali na šikovného a rychlonohého Nukiče, ale dobře organizovaná obrana hostů, výborný gólman Vaňak a nakonec i trocha štěstí, které hostům přálo, pro ně znamenalo dovoz tří důležitých bodů do tabulky a vykročení k jejímu vytouženému středu. Pochvalu zaslouží oba týmy za férovou hru, neboť padla na obou stranách jen jedna žlutá karta a také rozhodčí, kteří odvedli výbornou práci v podobě absolutní roviny.