První ročník noční cyklistické časovky okolo Jedlové

Tuto sobotu se v Jiřetíně pod Jedlovou uskutečnila noční cyklistická časovka jednotlivců. Závodníků se na prezentaci závodu sešlo okolo třicítky, což na první ročník závodu není vůbec špatné. Pro nejrychlejšího borce byla vyhlášena odměna 1500 Kč, což činilo závod o to zajímavější.
První startující se na trať vydal přesně ve 21:00 a další za ním vyráželi v minutových intervalech. Závodníky čekal okruh vedoucí okolo Jedlové hory, dlouhý zhruba 7 kilometrů. Hned od začátku se závodníci pořádně zapotili. Čekal je totiž náročný výjezd vedoucí přímo pod lyžařským vlekem a závodníkům to na travnaté sjezdovce pořádně prokluzovalo. Není proto divu, že někteří ze svého kola raději slezli a kopec vytlačili. Už v tomto stoupání bylo jasné, že nejlepší formu si do Jiřetína přivezl varnsdorfský rodák Tom Podrazil z týmu TJ Sokol Holé Vrchy, který si dojel pro první místo a také pro hodnotnou finanční odměnu. Na druhém místě skončil juniorský vicemistr světa v MTBO Vojta Ludvík z Nového Boru a na místě třetím závod dokončil Honza Doležal z týmu KC Kooperativa.

Po vyhlášení vítězů zakončili pořadatelé už tak velmi podařený závod impozantním ohňostrojem, který udělal všem zúčastněným úžas v obličeji a vystrašil všechny jeleny v okolí.