weby pro nejsevernější čechy

Píše o tom, na čem život stojí! [Aňa Geislerová, P.S.]

Právě jsem dočetla „svojí Aňu,“ tedy knihu naší přední herečky, a teď už i spisovatelky, Ani Geislerové, a přiznávám, trvalo mi to déle, než by si tato knížka zasloužila.
P.S. , tak se totiž kniha jmenuje, není kniha, jako každá jiná. Rozhodně by se neměla číst ve spěchu, a už vůbec ne, když na ní nemáte náladu. Pak vás totiž neosloví, pak vám nic neřekne.

To, o čem Aňa píše, jsou obyčejné, běžné věci z jejího života. Píše o práci, o rodině, ale také o tom, že když vaří oblíbená jídla lidí, kteří už opustili tento svět, přivolává si je tím k sobě zpátky. Také se zde dočtete o tom, že být matkou není vždycky zrovna snadné, i když svojí rodinu miluje nade všechno na světě. A své zážitky, poznatky a zkušenosti vám podá takovým způsobem, že se nemůžete nezamyslet sami nad sebou a při každé kapitole si nevzpomenout na to, co milujete vy, co je pro vás důležité, čím žijete. Zamyslíte se nad svými rituály, nad svými drobnými podivnostmi, uvědomíte si věci, na které v tom každodenním spěchu zapomenete.

P. S. je balzámem na duši. Při čtení se nesčetněkrát pousmějete, zasmějete a možná i popláčete. A s poslední kapitolou zjistíte, že si tuto půvabnou knížku chcete přečíst znovu. Na straně 8 je pod P. P. S. napsáno „Kupte si knihu dvakrát,“ a já vám doporučuji, udělejte to. Můžete si ji tak přečíst znovu, nebo ji někomu darujte a šiřte radost, šiřte lásku. Roznášejte krásný život, který Aňa popsala pomocí meruňkové marmelády, kuřeti na olivách nebo létu zavařeném ve sklenicích.

P. S. S. Chcete vědět o knize víc? Tak tady je pár drobných zajímavostí.
1) Kniha vznikla z fejetonů, kterými Aňa přispívala do časopisu řadu let.
2) První knihou to nekončí.
3) Ke knize byla vydána i audio knižní verze.
4) Knihu vydalo vydavatelství IKAR.
5) První vydání zmizelo během prvních pár dnů ze všech pultů. Nutný byl dotisk.

ps1

P. S. S. S. Pokud soudíte knihu podle obalu, tak to si jí určitě koupíte, protože ilustrace Leli Geislerové, Aniny sestry, jsou prostě boží!

Tagy