weby pro nejsevernější čechy

Divoký Sever

Ráno hned po probuzení -miw- konstatoval, že v noci určitě slyšel sirény, ale nebyli to hasiči. Po vydání policejní tiskové zprávy už máme jasno…

Zákrok se zbraní

KRÁSNÁ LÍPA – Dnešního dne třináctého listopadu 2012 v časných ranních hodinách vykonávala hlídka varsndorfských policistů dohled nad silničním provozem na ulici Čs. Letců ve Varsndrofu. Projíždějící Škoda Octávia byla pokynem policisty vyzvána k zastavení. Řidič ovšem na výzvu policisty nereagoval a ve své jízdě pokračoval směrem ke Krásné Lípě. I zde se o jeho zastavení pokoušela policejní hlídka místního obvodního oddělení. Ovšem ani tu nepovažoval neukázněný řidič za dostatečnou, a tak byli přítomní policisté nuceni použít  služební zbraň. Varsndrofskou ulicí na Krásnolipsku se tak dnes krátce po půlnoci ozvalo několik výstřelů, které skončili v kolech vozu, který konečně zastavil. Muž ve vozidle odmítal vystoupit z vozu, a tak byl přítomnými strážci zákona vyjmut a zadržen. Jak posléze ukázal Drägerův přístroj, sedmačtyřicetiletý obyvatel Šluknovského výběžku byl pod vlivem alkoholu. Za zmiňované přestupky na úseku porušení pravidel silničního provozu hrozí viníkovi pokuta ve výši od pětadvaceti do padesáti tisíc korun českých.

nprap. Petra Trypesová

Preventivně informační skupina Děčín

Tel.: 974 432 207, 724 156 293

A aby toho nebylo málo – pan ředitel není doma a přitom je u nich taky veselo:

Vzduchem létal vrtulník

VELKÝ ŠENOV – V pátek devátého listopadu v pozdních nočních hodinách došlo na území velkošenovského policejního revíru k pronásledování vozidla MV Multicar s cizí poznávací značkou. Policisté sousedního státu pronásledovali ukradené vozidlo i s jeho řidičem až na území našeho státu, kde se vykutálenému chmatákovi podařilo  zmizet v místních lesích na Mikulášovicku. Odcizené vozidlo bylo policisty nalezeno nedaleko státní hranice, bohužel po řidiči se slehla zem. Pronásledovaný vůz byl odcizen v obci Sebnitz téhož dne a téměř v zápětí bylo pronásledováno tamními strážci zákona. Do pátrací akce po zloději byl nasazen nejen policejní vrtulník, ale i psovod. Pátrání se zúčastnili i policisté ze Šluknova, Rumburku a Velkého Šenova. Bohužel pachatele se do současné chvíle nepodařilo zadržet. 

nprap. Petra Trypesová

Preventivně informační skupina Děčín

Tel.: 974 432 207, 724 156 293

 

Tagy