weby pro nejsevernější čechy

Ještě jednou rozšířená policejní svodka

Krimi zprávy
Na návštěvu do Česka zavítal nevítaný návštěvník i včerejšího dne, šestadvacátého listopadu 2012, kdy se rozhodl odcizit volně stojící vozidlo před autoservisem v Dolní Poustevně. Využil okamžiku, kdy se u něj nenacházel opravář a z místa ujel. Pronásledován hlídkou krásnolipských policistů projel Dolní Poustevnou, Mikulášovicemi a skončil v Brtníkách, kde zavinil dopravní nehodu. Zakročující policisté byli přinuceni přistoupit během zákroku proti nepoddajnému pachateli i k použití donucovacího prostředku hrozby střelnou zbraní, která byla v souladu se zákonem. Jak se později ukázalo provedenými zkouškami na alkohol a opiáty, zadržený muž byl navíc pod vlivem amfetaminu. Majitelka odcizeného vozidla vyčíslila poškození svého VW Golfa na patnáct tisíc korun. V následujících dnech bude osmadvacetiletý muž obviněn z přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Současně se bude zodpovídat i ze způsobené dopravní nehody a několika majetkových přestupků. Výhledově může přijít až o dva roky svobody.

Přišli o vibrační desku
VARNSDORF – Ze skladu místní společnosti zabývající se výrobou obalů zmizela během uplynulého víkendu vibrační deska. Pracovní nářadí v hodnotědvaceti tisíc korunpostrádá její majitel již od pondělního rána. Kdo se skrývá za jejím zmizením a ostatními okolnostmi případně krádeže je nyní v rukou varnsdorfských policistů.

Poničená Toyota
DĚČÍN – Někomu se zřejmě znelíbilo auto parkující před místní restaurací na Starém městě. Po návratu majitele se ukázalo, že za jeho nepřítomnosti došlo k poškození přední registrační značky i jejího uchycení. Výtržník poškodil celou přední část zaparkované Toyoty Auris, čímž majiteli přibyla nová starost s opravou. Nové díly vozu ha mohou vyjít až na sedmadvacet tisíc korun českých. Po ničiteli pátrají policisté z Obvodního oddělení policie v Děčíně.

Přišla o peněženku
DĚČÍN – Neumí si to vysvětlit, protože ještě před chvilkou ji měla. Chtěla zaplatit v obchodě s potravinami a najednou zjistila, že ji v kabelce chybí peněženka s doklady a finanční hotovostí. A tak se včera šestadvacátého listopadu 2012 krátce po čtvrté odpolední obrátila zaskočená zákaznice na zdejší strážce zákona, kteří s poškozenou obyvatelkou Děčína sepsali protokol. Podezření z krádeže prověřují policisté v Tržní ulici.

Přišli o své věci
RUMBURK – Z neděle na pondělí šestadvacátého listopadu 2012 zmizela z chodby objektu rumburské Zdravotní záchranné služby dvě horská kola, společně s vysavačem a bundou jednoho ze zaměstnanců. Vykutálený lapka se do budovy dostal násilím a přes oplocený pozemek. Po věcech za osmdesát tisíc korun v těchto dnech již pátrají kriminalisté z Rumburku.V případě odhalení a dopadení pachatele, hrozí nenechavci až pětiletý trest odnětím svobody.

Tagy