weby pro nejsevernější čechy

Zveme, zveme a zveme (2. advent)

Kdo se neumí sám rozhodnout a nenaplánoval si podle našeho kalendáře časový harmonogram na konec týdne, tomu předkládáme malou velkou nápovědu, kudykam.
Ono to tedy není jednoduché. A to hned z několika důvodů. Akcí je hodně, vzájemně se časově překrývají a konají se na různých koncích Výběžku. Co mi ale vadí poslední dobou stále víc, je fakt, že se konají, ale nepropaguje je ani jejich pořadatel. Sehnat náhled plakátku nebo podrobné informace je občas úkol nad mé síly… Podrobnosti, pokud jsou známy, najdete včetně konkrétních termínů v našem kalendáři.

Ještě dnes ve čtvrtek 6. prosince 2012 můžete stihnout ve VDF Adventní odpoledne v ZUŠce, kterému konkuruje pečení perníčků v DDM. O vánočních zvycích se ale můžete něco dozvědět i v Kostce v Krásné Lípě. Nějaký koncert je v nějakém kostele v nějakých Mikulášovicích. A v městském divadle ve VDF večer KPMV pořádá přednášku o cestování po Nepálu.

V pátek 7. prosince 2012 řada měst dohání Mikulášské nadílky, za všechny alespoň jeden dosažitelný plakát.

Pokud máte skluz, v DDM VDF budou místní víly vít věnce (viz plakátek výše). V Dolní Poustevně se bude v Kostelíku setkávání Zhasínat.

A v Rumburku na Střelnici bude večer asi pěkná tlačenice na Pavla Šporcla

V sobotu 8. prosince 2012 si můžete kousek od Výběžku vyjet vláčkem.

Pokračují Mikulášské nadílky, včetně např. Čertování na Čtverci.

Nezapomeňte se stavit v Jiřetíně pod Jedlovou na faře na tradičních adventních trzích a večer si můžete vybrat něco z hudby – Doubický pan starosta bude SMSkovat a Fabrice a ve VDF v divadle bude hrát Paul Batto Duo.

V neděli 9. prosince 2012 zase v nějakých Mikulášovicích v nějakém kostele bude na varhany hrát pan Chlum, zatímco ve Šluknově v kostele sv. Václava bude hrát na varhany pan Jaroslav Tůma za doprovodu trumpetisty Adama Richtera.

Netradičně se v neděli otevře i varnsdorfská ZUŠka, tady bude koncert klavírní

A pokud už budete ve Šluknově, zůstaňte o chvíli déle a zajděte na zámek na folklór

No a pokud vám Výběžek není dost dobrý, zkuste to v České Lípě, kde už od úterka až do neděle probíhají XXIII. trhy v muzeu. Od pátku do neděle tu totiž kromě jiného potkáte Krásnolipskou čokoládovnu Mana…

No a to by snad mohlo stačit, ne?

Tagy