weby pro nejsevernější čechy

Zpěváček 2017

V sobotu 11. března 2017 v kulturním domě v Krásné Lípě proběhlo oblastní kolo dětské pěvecké soutěže Zpěváček.

Soutěž pořádal folklorní soubor Lužičan. Jak praví oficiální zdroje: „Jedná se o celostátní soutěž dětských zpěváků lidových písní. Jejím smyslem je získávat a motivovat děti, jejich rodiče, učitele a vedoucí souborů ke zpěvu lidových písní, vytvářet prostor pro jejich prezentaci a další rozvoj a popularizovat dětský lidový zpěv v celé republice.“

Letošního 13. ročníku v Krásné Lípě se účastnilo 19 pěvců, z nichž 5 nesplňovalo věkový limit a tudíž vystoupili nesoutěžně a jedna soutěžící nakonec odpadla. Vybráno bylo 7 postupujících do zemského kola a porota to vůbec neměla jednoduché. Jména soutěžcích a skladeb (jedna s doprovodem, druhá bez) najdete v galerii.

Aby to bylo úplné, citujeme z FB Města Krásná Lípa:

V sobotu 11. března 2017 proběhl v krásnolipském Kulturním domě již třináctý ročník dětské pěvecké soutěže ve zpěvu lidových písní Zpěváček. Soutěž pořádal folklorní soubor Lužičan za podpory města Krásná Lípa, nadace Agrofert a o. p. s. České Švýcarsko.

Soutěžilo celkem 19 dětí, z toho 14 o postup do regionálního kola, které se uskuteční 8. dubna 2017 v Jablonci n. N. Porota ve složení Olga Vinšová, Milan Sudek a Martina Vinšová mohla poslat do dalšího kola až 7 dětí, což také učinila, protože děti byly opravdu šikovné. Takže další šanci dostat se do kola Zemského do Telče má Jůlie Michelová a Mai Horesch z Rumburku, Tereza Převorová z Varnsdorfu, Anna Michalíčková z Jiřetína p. J., Daniel Novák z Rybniště a naši krásnolipští Kuba Boštík a Šárka Dušková. Jsou to svěřenci Kláry Brabníkové a Veroniky Matysové, které je také budou v Jablonci doprovázet.

Akce se vydařila, děkuji učitelkám za přípravu dětí do soutěže i porotě a všem ostatním, kteří se na akci podíleli.

(Naďa Semelková – FS Lužičan)

Tagy