weby pro nejsevernější čechy

Tradiční turnaj Míly Kotraby a Honzy Bálka ve Vilémově

Libor Sklenář nám poslal email o blížícím se turnaji, který se hraje tradičně ve Vilémově. I když postupně přicházejí drobné úpravy, máme za to, že jako základní informace je tenhle článek naprosto vyčerpávající. (red)

Za tradičně velkého zájmu mužstev nejen ze Šluknovského výběžku byl sloučený jubilejní memoriál 25. Míly Kotraby a 15. Honzy Bálka v sálové kopané ve Vilémově předčasně rozlosován, neboť kapacita 20 mužstev byla již 15.12.2012 plně obsazena. Letos zde budou chybět někteří tradiční účastníci ze vzdálených i bližších míst, jako např. několikanásobný vítěz tým Bohemia Beton Union, JPS Gastro Mělník nebo JK Trans Varnsdorf, který se na poslední chvíli odhlásil a byl nahrazen Opozdilci z Ústí n. L., kteří byli původně náhradníky. Stejně tak se odhlásil Ráj Poutníků a jeho místo zaujme druhý náhradník – známý Házenberg Vilémov. Z loňských semifinalistů chybí pouze Cabrón Jiříkov. Kvalita turnaje tím však určitě neutrpí, neboť jsou zde čtyři zcela nová mužstva a již dnes víme, že se pod různorodými názvy mnoha týmů skrývá řada vynikajících současných a dokonce i ligových fotbalistů, takže se máme všichni určitě nač těšit.
Dvacet týmů bylo tedy rozděleno do 5 skupin po čtyřech mužstvech s tím, že do čela skupin byla nasazena již zmíněná mužstva a další mužstva byla přilosována trochu s ohledem na územní příslušnost a rovněž bylo přihlédnuto k žádostem vzdálenějších mužstev, aby začala hrát své zápasy až v předpoledních skupinách. Na svůj historický „haštyrk“ chce letos zaútočit domácí tým SC Stap Vilémov, který turnaj v nedávné minulosti již třikrát za sebou vyhrál, ale vloni překvapivě vypadl již ve čtvrtfinále s týmem Kádě 5000.
S k u p i n y :
A – začátek v 8,00 h – PZP Lipová, Miminka Šluknov,Pink Panters D.Poustevna, Házenberg Vilémov
B – začátek v 8,20 h – Repre Šluknov, A-tým Vilémov, Nekopové Mikulášovice, Nica Rumburk
C – začátek v 10,00 h – Kádě 5000 V.Šenov, Bílá Vdova Varnsdorf, Komáři Filipov, Uličníci Varnsdorf
D – začátek v 10,20 h – Opozdilci Ústí n.L., Hapťák Šluknov, Bláto na hřišti Vilémov, Mojžířský výběr
E – začátek v 10,40 h – Pekelníci Dobruška, SC Stap Vilémov, Čoklové Varnsdorf, FC Božkov
Hraje se systémem každý s každým ve skupinách – 1 x 9 minut. Ze skupin postoupí přímo do Play off první tři mužstva a jeden čtvrtý nejlepší tým do 16-tky. Znamená to, že jen čtyři mužstva ze skupin zůstanou před branami Play off !!! Následuje K.O. systém až do finále, které se bude hrát tradičně – 1 x 12 minut !!! V případě remízy budou následovat od Play off vždy 3 penalty různých hráčů a při jejich plichtě pak K.O. s event. možností využití pouze jediného hráče. Tento systém jistě přispěje k atraktivnosti turnaje, neboť vlastně i jedno mužstvo z poslední příčky v základní skupině si může nakonec odnést trofej pro vítěze tohoto sloučeného Open turnaje.
Upozorňujeme mužstva, že první dvě skupiny – A a B odehrají své zápasy od 8 hodin do zhruba 10 hodin a pak budou hrát další tři skupiny – C, D a E, což znamená, že si tato mužstva mohou naplánovat příjezd do Vilémova až na tuto hodinu. Turnaj budou řídit delegovaní rozhodčí a hrát se bude podle zjednodušených pravidel sálové kopané.
Pořadatelé zajistili hodnotné ceny pro první čtyři mužstva a také vyhodnotí nejlepší jednotlivce. Kvalitní občerstvení je po celý turnaj zajištěno !!! Obědy budou podávány od 11,00 do 14,00 hodin. Každé mužstvo obdrží od pořadatelů 6 ks poukázek na oběd zdarma (Mexický guláš s knedlíkem).
Bližší informace k rozlosování a celému turnaji Vám rádi podají funkcionáři Sálovka Clubu Stap Vilémov nebo SK Stap Tratec Vilémov – Libor Sklenář – tel. 412397425 domů nebo na mobil 602133059 či Petr Zbončák – tel. 412397604 domů nebo na mobil 723168243.
Pořadatelé věří, že turnaj proběhne v duchu Fair Play a že všichni účastníci tak uctí svými výkony bývalé vynikající kamarády a fotbalisty SK Stap Tratec Vilémov. Zváni jsou i všichni fanoušci kvalitního sportu, nejen z Vilémova, ale i ze širokého okolí.
Účastníci této velkolepé a populární akce budou mít možnost nahlédnout do fotokronik všech dosud odehraných turnajů a vidět také mnoho dalších fotek z bohaté historie sálové i velké kopané ve Vilémově. Vstup se neplatí a každý z diváků obdrží zdarma turnajový Program a k tomu i památný tkaný kalendář na rok 2013. Finále je naplánováno okolo 16,30 hodin.

Tagy