weby pro nejsevernější čechy

Nezůstávejte doma

Ještě pár dní zbývá, než většina národa zasedne k rozsvícenému stromečku, cukroví, salátu, řízkům či kaprovi a televizi. Využijme tedy ještě zbývajících chvilek a šup mezi lidi!
Plakáty se mi zrovna dvakrát hledat nechce. Obzvláště když někteří vtipalové třeba na FB profil události umístí ten loňský, ztrácím chuť a elán. Tudíž víceméně jen slovem:

Pátek 21. prosince 2012 – na varnsdorfském gymnáziu tradiční jarmark od 16:00 až do nevidím. O půl hodiny později začíná v městském divadle vystoupení pro děti a jejich rodiče „Vánoce přicházejí“, které připravil DDM ve Varnsdorfu. Panu řediteli je to ale šumafuk, protože je mu kulato a Doubice to jistí…

Sobota 22. prosince 2012 – od 8 hodiny ranní ve VDF normální předvánoční stánkaři. V bazénu v tomtéž městě budu lovit Vánočního kapříka a na zimním stadionu se utkají hokejisté o pohár starosty (viz sportovní pozvánka). V Rumburku se očekává na vlakovém nádraží Betlémské světlo (12:40), o chvíli později (13:00) začíná tradiční vánoční besídka ve spolupráci Kola Brabec + Schrödingerův institut. V maskách se vyrazí zkontrolovat, co zůstalo po pátku z Fabriky v Doubicích. Ve Velkém Šenově v 15:00 divadelní představení Vánoční diamant, v Mikulášovicích v tutéž dobu Česká mše vánoční v podání Vilémovského chrámového sboru a orchestru za spoluúčinkování sborů ze Sebnitz a Neustadt (dirigent MUDr. Markéta Englerová). Zpátky do Varnsdorfu, kde chrámový sbor sv. Cecílie při děkanském kostele sv. Petra a Pavla zve na Předvánoční koledování (16:00). O chvíli později (16:30) v Rumburku v kostele sv. Vavřince Adventní koncert sboru Šenováček a Tyršovské zvonky + předání betlémského světla. No a v 18:00 do Krásné Lípy, kde je v kině Vánoční koncert s Dykytou.

V neděli by se snad dalo i odpočívat, to žádnou kulturu s výjimkou Šenova v kalendáři evidovanou nemáme… Ostatně, podívejte se do něj pro podrobnosti a zkontrolujte, jestli nám v něm nějaká akce nechybí!

Tagy