weby pro nejsevernější čechy

Aparthotel Krásná Lípa

Každý, kdo o této nepřehlédnutelné stavbě u náměstí v Krásné Lípě slyšel alespoň polovinu počtu „urban legends“ co já, měl ve čtvrtek 20. prosince 2012 jedinečnou příležitost podívat se na vlastní oka, jak to tam vypadá.
Od 14:00 do 16:00 byl totiž zájemcům oplaňkovaný hotel přístupný v rámci Dne otevřených dveří pro občany. Už před určenou hodinou se na místě srazu, před domem Českého Švýcarska, začal vytvářet hlouček, který dosáhl odhadem něco přes 30 hlav. Starosta města pak mávl rukou ke trojím otevřeným dveřím, u nichž postávali chlapi ve výstražných vestách, fungující jako směrovky po prohlídkových trasách. Bylo možno navštívit přízemní nebytové prostory (snad někdy nějaké prodejní prostory?) a budoucí recepci (nabízet turistické informace vedle infocentra?), prostřední vchod pak vedl do patra s několika otevřenými apartmány. Co jsem pochytil, je objekt dimenzován na nájemní byty, ale jelikož je stavěn s pomocí dotací, musí prvních pět let sloužit toliko v hotelovém provozu. Když jsem obhlédl vybavení místností, nějak si nedovedu představit, že manažer dorazí z teambuildingového školení a nacpe věci do pračky.

Inu, některé pověsti ověřit nešlo, prostory podzemních garáží zůstaly zájemcům zatím skryty, ale po zahájení provozu areálu mají být veřejnosti přístupné – hosté hotelu a Továrny v nich budou parkovat v rámci ubytování zdarma a zbylá místa by měla sloužit jako placené parkoviště. Jinak to občas vypadalo, že práce je tu ještě docela dost (viz foto).

A na závěr – asi jsem jinej gang, ale moc si nedovedu představit, že bych měl v ložnici přes celou stěnu francouzské okno, vedoucí na náměstí…

Tagy