weby pro nejsevernější čechy

Poslední letošní turnaj krásnolipských zápasníčků

V sobotu dne 15. 12. 2012 se uskutečnil v polském městě Zgorzelec turnaj v řeckořímském zápase. Účast českých týmů na turnaji byla slabá, za což mohlo nepříznivé počasí, kdy jsme se i my rozhodovali, zda na tento turnaj vyrazit. Turnaje se zúčastnilo celkem 72 zápasníků a zápasnic z 2 oddílů z Polska a 1 oddílu z Čech (Krásná Lípa). Náš tým reprezentovalo celkem 9 borců, kteří opět předvedli své kvality. Odvezli si dohromady 8 medailí, což je pěkný úspěch.
Umístění našich borců

Přípravka C, řeckořímský zápas

váhová kategorie do 20 kg. – 2. místo Bouzek Filip, 3. místo – Hubáček Matěj

Oba chlapci předvedli po technické stránce, že jsou na výši. Bohužel silově nedokázali své soupeře předčit. Proto se budeme do budoucna zaměřovat na zvýšení jejich fyzického fondu. Bude to potřeba pro jejich kariérní postup. Pochvala za předvedený výkon.

Přípravka B a C, řeckořímský zápas

váhová kategorie do 27 kg. – 2. místo Urban Dalibor, 4. místo Mišech Tadeáš

Dalibor po prvním zaváháni v prvním utkání, které prohrál, předvedl svého bojovného ducha a začal předvádět, co se po něm chce. Pochopil, že je vše v jeho rukou a, že nikdo není neporazitelný. Svou houževnatostí dokázal další boje s přehledem vyhrát a zaslouženě si odvezl krásné druhé místo. Vzhledem k tomu, že to byl teprve jeho druhý turnaj, tak poklona před jeho výkonem. Tadeáš bohužel doplatil na malou účast zápasníků. Musel se popasovat se staršími chlapci, což bylo na jeho výkonu znát. Nedokázal chlapce silově předčit a ani technicky zaskočit. Budiž tato zkušenost pro Tadeáše přínosem do dalších turnajů.

Mladší žák, řeckořímský zápas

váhová kategorie do 30 kg. – 3. místo Janiga Daniel

Na Danovi je vidět, že se pomalu zvedá a začíná si více věřit, což je nezbytné pro jeho další kariérní vzestup. Bojoval jako býk, ale vždy, když už měl soupeře skoro na lopatkách, tak udělal školáckou chybu, které soupeř využil ve svůj prospěch. Škoda, snad si z toho Dan odnese ponaučení a pro příště bude více nekompromisní. Pochvala za předvedený výkon.

váhová kategorie do 50 kg. – 1. místo Čapek František

Franta ve své váze exceloval. Předváděl krásné, technicky kvalitně předvedené chvaty, že i diváci si museli přijít na své. Jeho boje byly krásným zpestřením turnaje. Pevně věříme, že nám z Franty jednou vyroste přinejmenším mistr republiky. Veliká pochvala za předvedený výkon.

váhová kategorie do 56 kg. – 2. místo Kubáň Jan

Pro Honzu je Polsko zakleté. Opět doplatil na domácí podporu ze strany rozhodčích. Své soupeře vcelku hravě předčil a už měl zlato na dosah. Stala se ale situace, kterou nemohl ovlivnit. Svým soupeřem smýkl na žíněnku tak silně, že mu vyrazil dech a i přesto, že soupeř už ležel na lopatkách více jak šest vteřin, tak byl boj zastaven a po zhruba dvou minutách znovu zahájen. To už byl Honza z celé situace rozrušen, že už nedokázal svého soupeře znovu položit a prohrál. Škoda, první místo si za svůj bojovný výkon zasloužil. Na turnaji se mimo jiné potýkal s bolestmi zad, které ho trápí delší dobu.

Mladší žákyně, volný styl

váhová kalorie do 57. kg. – 4. místo Bisová Nikola

Nikola se přesvědčila, že pokud chce v tomto sportu něco dokázat, tak je potřeba trénovat. Bohužel poslední dobou na tréninky nechodila a je to znát. Nedokázala své soupeřky nijak překvapit. Silově a ani technicky na ně neměla. Snad si z tohoto turnaje vezme poučení a bude na sobě pracovat. Chybí jí jak fyzička, tak i potřebné zkušenosti. Další faktor, který u ní hrál výraznou roli, je chybějící sebevědomí, které samozřejmě pramení z výše uvedených faktorů.

váhová kategorie do 70 kg. – 1. místo Horáková Denisa

Denisa bohužel neměla ve své váze soupeřku, proto si zazápasila jen v přátelském utkání s chlapcem z polského týmu. Sice prohrála, ale nedala soupeři nic zadarmo. Přesto si odvezla zlato za 1. místo. I tohle se občas ve sportu stává, což ale nesnižuje kvalitu naší mistryně ČR. Snad příště bude mít ve své váze soupeřku a předvede jak kvalitní zápasnicí je.

Závěrem bych chtěl jen dodat, že letošní turnaj byl opět z polské strany jasně nastaven v jejich prospěch. Rozhodčí, který byl zároveň trenérem, opravdu působil směšně. Jeho výroky byly často rozporuplné. Vzhledem k tomu, že jsme měli českého zástupce, mohli jsme jeho výroky konzultovat. Dle slov našeho zástupce, rozhodčí neměl potřebné zkušenosti. Další věc, která stojí za zmínku je role časoměřiče a zapisovatelé bodů. Tuto roli zastávali malé děti, které spíše než dění na žíněnce zajímalo co se děje okolo. Proto se kolikrát stalo, že nezapsali bodové ohodnocení, protože řešili v danou chvíli své zájmy. Letošní turnaj byl ze strany našich sousedů opravdu nevydařený. Chceme touto cestou dále poděkovat za podporu v letošním roce všem, kteří nás podpořili. Městu Krásná Lípa za poskytnutí dopravy a zázemí pro náš kroužek. Dále pak sponzorům za finanční podporu, která nám opravdu velmi pomohla. Mohli jsme díky nim být na více turnajích. Díky patří firmě Morafis, panu Almassymu a panu Kotrlovi. Schrődingerovu institutu za podporu trenérů, bez nich, bychom vše dělali i nadále zadarmo. Děkujeme i všem mediálním partnerům za reklamu našeho oddílu – děčínský deník, web města Krásná Lípa, web – www.vybezek.eu. Pevně věříme, že spolupráce bude i nadále pokračovat a tento sport neupadne v našem výběžku v zapomnění. Přejeme šťastné a veselé Vánoce a pohodový vstup do Nového roku.

Tagy