weby pro nejsevernější čechy

Jubilejní 25. ročník memoriálu M.Kotraby a 15.ročník H.Bálka vyhrál (po nervydrásajícím finále) SC Stap Vilémov !!!

Za účasti 20 kvalitních mužstev, z toho pěti zcela nových, byl ve středu 26.12.2012 odehrán sloučený, velmi populární turnaj v sálové kopané ve Vilémovské hale. Že je to turnaj nevyzpytatelný, ve kterém lze jen těžko tipovat vítěze, se v letošním klání opět potvrdilo, když z nasazených týmů a tudíž loňských tří nejlepších mužstev – PZP Lipová, Repre Šluknov a Kádě 5000 Velký Šenov se ani jeden z nich neprobojoval ani do čtvrtfinále !!! Další z velkých favoritů – Bílá Vdova Varnsdorf vypadl také v osmifinále. Kvalitní a známá mužstva – Nica Rumburk, Komáři Filipov a Miminka Šluknov se probojovala jen do čtvrtfinále a tam jejich pouť skončila. Do Play off neprošly ze skuupin jen – Házenberg Vilémov, Nekopové Mikulášovice, Uličníci Varnsdorf a FC Božkov. O síle některých celků se sice vědělo, ale že by se do nejsilnější čtyřky probojovali – Hapťák Šluknov či Pekelníci Dobruška, to netipoval žádný z přítomných odborníků. Turnaje se zúčastnili i mnozí známí fotbalisté – jako např. – Stožický hrající slovenskou ligu za Trnavu, nebo varnsdorfští Kotiš a Stehlík, dále novoborský Vlk, vilémovští Dobeš, Kopřiva, Loos, Vavroušek, hráči působící v Rakousku – Fišer a Hubený či v Německu – T.Jägr, Jindřich a další. Hrálo se v 5 skupinách po čtyřech mužstvech, z každé skupiny postoupila do Play off první tři mužstva a k nim i nejlepší tým z posledního 4. místa – Bláto na hřišti Vilémov. Finále pak bylo vyrovnanou bitvou, ale těsně před závěrečným klaksonem vymetl Čuda šibenici Jandovi a bylo rozhodnuto. Tím získal SC Stap již čtvrtý titul ze šesti v novodobé historii sloučených memoriálů. Sestava vítězů – Štrombach – Hejl, Vichterey M., Šikýř, Vichterey R., Provazník a Čuda. Celý turnajový maratón měl 46 utkání, které s přehledem odřídila trojice rozhodčích – Musil, Bartoš a Červený.

V ý s l e d k y o d P l a y o f f :
Osmifinále: Miminka Šluknov – Kádě 5000 Velký Šenov 3:0, Hapťák Šluknov – Čoklové Varnsdorf 1:0, Komáři Filipov – Pink Panters Dolní Poustevna 4:0, Bláto na hřišti Vilémov – Á-tým Vilémov 0:2, Bílá Vdova Varnsdorf – Nica Rumburk 0:3, SC Stap Vilémov – Opozdilci Ústí nad Labem 3:0, Pekelníci Dobruška – Repre Šluknov 0:0 (2:0 na PK), PZP Lipová – Mojžíšský výběr 1:1 (0:2 na PK).
Čtvrtfinále: Miminka Šluknov – Hapťák Šluknov 0:4, Komáři Filipov – Á-tým Vilémov 1:4, Nica Rumburk – SC Stap 1:2, Pekelníci Dobruška – Mojžířský výběr 1:1 (3:2 na PK)
Semifinále: Hapťák Šluknov – Á-tým Vilémov 2:0, SC Stap – Pekelníci 1:1 (1:0 na PK)
O 3.místo: Á-tým Vilémov – Pekelníci Dobruška 0:0 (2:1 na PK)
Finále: SC Stap Vilémov – Hapťák Šluknov 1:0
Vyhodnocení nejlepších jednotlivců a kolektivů:
Nejlepší hráč : Vavroušek Aleš – Á-tým Vilémov
Nejlepší brankář : Kovář Jakub – Pekelníci Dobruška
Nejlepší střelec: Vichterey Radek – SC Stap Vilémov – 7 branek
Nejlepší rozhodčí: Červený Tomáš – Mikulášovice
Nejstarší hráč: Šikýř Miloslav – SC Stap Vilémov – 42 let
Cena Fair Play: Bartoš Jan – rozhočí, který přijel až z Frýdlantu
Nejlepší domácí celek: SC Stap Vilémov – 1.místo
Nejlepší čtyři mužstva obdržela pěkné poháry a zatím nejbohatší dárkové koše v historii. Vítěz k tomu ještě tradiční živé sele o váze 25 kg a putovní pohár. Nejlepší jednotlivci pak další hodnotné ceny, které předávala Hanka Bálková – sestra zesnulého Honzy Bálka společně s místostarostkou obce Jitkou Kopřivovou, funkcionáři Sálovka Clubu Stap Vilémov a SK Stap Tratec Vilémov. Turnaj se těšil i velkému zájmu diváků, kterých se po celý den sešlo rekordně určitě nejvíce a to přes 250. Zpestřením pro všechny účastníky této akce bylo jistě i shlédnutí kronik z historie všech dosavadních turnajů, stejně jako rozsáhlá fotogalerie na stěnách haly ze sportovního dění ve Vilémově. Byl to dle názoru zúčastněných hráčů i přítomných odborníků, opět jeden z nejpovedenějších turnajů, který kdy byl ve Vilémově i v širokém okolí uspořádán.
Všichni účastníci obdivovali výbornou organizaci celé akce. Pořadatelé nezapomněli v průběhu turnaje navštívit i oba hroby zesnulých kamarádů a uctít jejich památku položením pěkné kytice.

Tagy