Vilémov začal přípravu dobře, porazil Ústecké U 19 5:1!

Vilémovští fotbalisté měli po středeční premiéře ve Varnsdorfu s místními druholigovými borci, kterým podlehli ve slátané sestavě 2:8, v prvním utkání zimního turnaje v Děčíně za soupeře houževnatého a sympaticky bojujícího soupeře, který chtěl hrát fotbal a ne nakopávanou, což vyhovovalo i vilémovským hráčům. Kdyby vilémovští využili alespoň část dalších velkých šancí, tak mohlo být skóre daleko vyšší. Je to však začátek sezóny a tak i tento výsledek je pro vilémovské určitě povzbuzující. Navíc zápas odehráli pouze s jedním mužem navíc a to ještě gólmanem, neboť z různých důvodů nemohli nastoupit – Dobeš, Vavroušek, Hyka, Buryánek, Kopřiva, Dvořák, Nagy L., Kurty, Greňo, Šťastný, Šmalcl či Červeňák. takže vlastně celá další jedenáctka. Bohužel zranění, nemoci a pracovní povinnosti se nám na začátku přípravy stále množí a horko těžko dáváme dohromady kompletní jedenáctku.
5´- parádní dělovku Radka Vichtereye z 20-ti metrů gólman hostů s námahou vyrazil do pole
7´- přetažený centr Vichtereye skončil na kopačce Kurela, ale jeho volej šel jen do gólmana
9´- Kurel se dostal do čisté šance, ale minul na malém vápně míč, který mohl v klidu poslat do sítě
11´- ústečtí mladíci po trestném kopu ze strany nastřelují břevno vilémovské branky
17´- nikým nekrytý Vichterey se dostal k odraženému balónu, ale zbrkle vystřelil a míč skončil nad brankou
23´- střelu hostů ze strany gólman Loos neudržel v náruči a Pokorný pohodlně doklepl míč do sítě – 0:1
29´- centr Kurela z pravé strany přistál na kopačce Jircháře a jeho tvrdá střela z voleje se zastavila až v síti – 1:1
31´- centr Očipky do vápna hostů, na míč si naskočil opět Jirchář a hlavou otočil během dvou minut skóre – 2:1
39´- na centr Ruszó si naskočil opět s chutí hrající stopér hostů Jirchář, ale jeho hlavička šla o milimetry vedle

První půle byla zcela v moci domácích, kteří mohli vést do desáté minuty třígólovým rozdílem, ale nakonec se překvapivě dostali do vedení Ústečtí mladíci. Tím jim narostla trochu křídla, ale Vilémovští dokázali do poločasu výsledek otočit dvěma parádními brankami stopéra Jircháře.
47´- výtečnou dělovku vilémovské nové akvizice Vlasty Choda gólman hostů vytěsnil na rohový kop
49´- Kurel si poradil ve vápně se třemi beky hostů, ale tváří v tvář ústeckému gólmanovi trefil jen tyčku
57´- v další čisté šanci se ocitl opět dobře hrající Kurel, ale jeho střelu srazil bek na další rohový kop
61´- do třetice se během několika minut dostal do čisté šance Kurel, byl faulován v pokutovém území a byla
z toho jasná penalta, kterou bezpečně proměnil Jirchář a svým prvním hattrickem v kariéře zvýšil na – 3:1
64´- únik Kurela po levé straně, zpětná přihrávka na Očipku a ten dělovkou rozvlnil síť a bylo to již – 4:1
66´- na trestný kop Vichtereye si naskočil Lehrl, ale jeho hlavičku gólman hostů na dvakrát zlikvidoval
70´- trestný kop přes zeď z hranice velkého vápna zahrával Očipka, ale přestřelil technicky zeď i branku
73´- dlouhý pas M.Nagyho prošel skrz beky a Očipka si položil gólmana hostů a zavěsil do prázdné branky – 5:1
82´- hosté v jediné šanci druhé půle, ale promrzlý gólman Vaňák střelu ústeckého útočníka vytáhl na rohový kop
Hlavní sudí nepochopitelně ukončil utkání v 84.minutě, i když měl spíše nastavovat něco navíc za některé zdržovačky, ale zřejmě mu byla zima a chtěl se občerstvit a tak jsme se dalších branek již nedočkali. Hrdinou zápasu byl Jirchář a s ním i výborný brankář hostů, který je zachránil od desítky.