weby pro nejsevernější čechy

Nový regionální web o restauracích. Zatím poněkud dietní.

Jak mě upozornil kolega, vznikl tu na severu nový webík, který by rád monitoroval místní restaurační zařízení … sami autoři o projektu píší: „Cílem tohoto projektu je prezentovat moderním způsobem na internetu aktuální nabídky služeb místních restaurací, obchodníků a firem tak, abyste vy, zákazníci, měli neustálý přehled o tom, co vás zajímá. Najdete zde i aktuální zpravodajství z místních médií. S regiomenu jste pořád v obraze!“ No, zatím se to moc nedaří.
Nápad to není originální, ale je životaschopný. Má ovšem pár slabin.

Tou první a největší jsou restaurace samotné. Když občas cestou po výběžku dostanu hlad a někde se zastavím, ve většině případů mám pocit, že jsem v hospodě Na mýtince ( …ale chodili mu tam lidi … mám jenom dvě ruce a nejste tady sám …), neboli: hostinští nestojí o to, aby do jejich zařízení někdo chodil. Maximálně v případě, že si sami uvaříte, natočíte pivo, zaplatíte a necháte dýško.

Předpokládat, že budou sami ochotně a pravidelně zasílat nějakému webu svá denní menu je problematické.

Druhý problém je, že málokde se mají menu, kterým je možné se chlubit.

Když jsme před časem objížděli restaurace a psali mikrorecenze, museli jsme toho nechat, protože žaludek máme jenom jeden.

Kdykoli se ptám, kam pozvat návštěvu, která se tu občas objeví na slušné jídlo do alespoň trochu důstojného prostředí, dostávám pořád stejné odpovědi. Ty podniky bych spočítal na prstech jedné ruky. A proto si reklamu na „cizím“ webu dělat nemusejí.

Anebo máte pocit, že je tu takových podniků víc. Svěřte se v komentářích. Rád se (bez ironie!) zajedu podívat.

Tagy