weby pro nejsevernější čechy

Mezinárodní etapový závod psích spřežení ŠEDIVÁČKŮV LONG odstartoval

Deštné v Orlických horách, 23. leden 2013

V Deštném v Orlických horách dnes do první etapy závodu vyjela psí spřežení z osmi evropských států a za nimi řada odvážných bikerů. Všichni nastoupají při první etapě závodu výšku více než 1900 metrů. Sníh je dobrý, trať je dobře připravena a vyznačena – mohou být dosaženy i traťové rekordy.

„Dnes odstartuje 112 účastníků v šesti kategoriích. Absolvují 60 km dlouhý základní okruh tratě, vedoucí kolem hlavního hřebene Orlických hor. Ti, kteří jsou na Šediváčkově longu poprvé si udělají představu o tom, co je čeká i v dalších dnech“ uvedl Luboš Bartáček, hlavní rozhodčí závodu.

Na první etapě závodu si musheři vyzkoušejí své síly. V dalších třech etapách ujedou zbývajících 175 km a nastoupají celkem převýšení 7370 m, to je jako by stoupali od mořské hladiny na himálajský vrchol Pumori. Hlavní veterinář závodu, MVDr. Petr Hrabák prohlásil, že se závodu zúčastní 597 psů. Někteří psi, kteří už ŠEDIVÁČKŮV LONG znají z minulých ročníků, si pamatují, kudy běželi minule a budou se několika změnám divit. Také bikeři, kteří jedou na strojích s 3,8 palcovým obutím, pojedou letos poprvé i těžký a strmý úsek trati, zvaný tobogan.

Nejdelší spřežení má letos francouzský musher Sebastian Wilmotte. Jeho saně táhne šestnáct sibiřských husky. Holandský musher Van de Ven Marc váží na ŠEDIVÁČKŮV LONG cestu, dlouhou přes 1000 km už po desáté. Říká, že se sem vrací, protože se mu tady líbí.

Na internetových stránkách závodu (www.sedivackuv-long.cz) mohou zájemci vidět nejen trať jednotlivých etap ŠEDIVÁČKOVA LONGU, ale mohou sledovat i postup jednotlivých účastníků a fandit jim.

kontakt:

ředitel závodu Pavel Kučera
PO Box 35, 38451 Volary, Czech republic
Tel: 602 109 583,
E-mail: pavel.kucera@web.de
S. Říman, CMŠ
Tel: 606 140 277,
E-mail: rimans@volny.cz

Tagy