weby pro nejsevernější čechy

Program Muzea města Ústí nad Labem – únor 2020

Vážení příznivci ústeckého muzea.

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 proběhl v Muzeu města Ústí nad Labem křest knihy Leopold Pölzl – Žijí ve tmě.

Leopold Pölzl (1879–1944) byl v letech 1920–1923 a 1931–1938 starostou Ústí nad Labem. V roce 1928 napsal sérii reportáží o bytové nouzi v Ústí nad Labem nazvanou Žijí ve tmě (Die im Dunkeln leben). Články vyšly v různých sociálně demokratických denících, mj. v teplických novinách Freiheit. Nyní vychází poprvé v knižní podobě, a to v německém originále s českým překladem. Knihu vydalo Muzeum města Ústí nad Labem ve spolupráci se Seliger-Gemeinde e. V.  s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.

Muzeum města Ústí nad Labem rozšířilo výstavní prostor na Zrcadlové bludiště na Větruši.  První výstavou zde bude výstava „Adolf Čejchan 90“, která vznikla k devadesátým narozeninám známého ústeckého fotografa. Vernisáž se koná ve čtvrtek 6. 2. 2020 od 17.00 hodin.

Další významnou akcí bude otevření nové výstavy – „Písky známé i neznámé aneb fascinující svět obyčejného písku“. Písek je běžnou, téměř každodenní součástí našeho života, přesto o něm nevíme mnoho zajímavých věcí. Známe ho z břehů řek a potoků, z mořských pláží, pískoven, staveb a dětských hřišť. Málokdo však tuší, jak pestré písky jsou, odkud vlastně pochází, co všechno se v nich zachovalo, jak vzácným materiálem se postupně stávají či jak překvapivě krásné mohou být pod mikroskopem. Na vernisáž, která se bude konat 27. 2. 2020 od 18:00 Vás také srdečně zveme.

Kompletní seznam akcí a výstav naleznete na našem webu.

S pozdravem z Muzea města Ústí nad Labem

Martin Novák
propagační referent, kustod
e-mail: novak@muzeumusti.cz
web: www.muzeumusti.cz

Tagy