weby pro nejsevernější čechy

Veletrh cestovního ruchu pro Lužické hory a České Švýcarsko

Veletrh představí destinace České Švýcarsko a Lužické hory. Několik dnů před akcí hlásí 120 účastníků.

Zajímavé přednášky, stánky regionálních výrobců, noční prohlídka města i krátké prezentace místních aktérů v cestovním ruchu. To vše slibuje nabitý program veletrhu cestovního ruchu, který se koná ve čtvrtek 6. února v České Kamenici. Fórum pořádají dvě destinační agentury – DMO Lužické hory a Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko. Několik dnů před akcí hlásí organizátoři 120 účastníků a současně je již naplněna kapacita v bloku krátkých příspěvků, kam se přihlásili s krátkou prezentací aktéři z cestovního ruchu.

Tématem akce je „propojování“, proto hlavními myšlenkami akce je propojení aktivních lidí působících v cestovním ruchu, sdílení informací o nápadech a produktech v regionu Lužických hor, Českého Švýcarska a jeho přilehlém okolí včetně přesahu do Saského Švýcarska a Žitavských hor,“ sdělil Jan Šmíd, ředitel o.p.s. České Švýcarsko a jeden z hlavních organizátorů.

České Švýcarsko je mezi místními i zahraničními turisty známé jako překrásná a atraktivní destinace, Lužické hory jsou zatím trochu neobjeveným šperkem, který si ale určitě zaslouží více pozornosti. Společné fórum je skvělou příležitostí předat si zkušenosti, ukázat si místní speciality a představit nabídku obou destinací na prahu turistické sezóny 2020,“ řekl Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro cestovní ruch, který nad veletrhem převzal záštitu.

Akce je určena především pro odbornou veřejnost, jako jsou zástupci státní správy a samosprávy, podnikatelé, neziskové organizace a poskytovatelé služeb v turismu, pracovníci informačních center, průvodci, média a všichni zájemci o cestovní ruch. Do programu se mohou zapojit místní firmy, obce a regionální výrobci dvěma způsoby. První možností je blok krátkých a živých 5 minutových prezentací, kde je již kapacita naplněna. Druhou a stále otevřenou možností je prezentace formou stánku.

Veletrh se koná ve čtvrtek 6. února 2020 během celého dne v Domě Kultury v České Kamenici, registrace účastníků začne v 8:30. Program rozdělený do jednotlivých bloků začne v 9:00. On-line registrace budou uzavřeny 2. února. V omezené míře bude po telefonické dohodě možné zakoupit vstupenku na místě v den konání. Registrační poplatek činí 300 Kč pro členy Destinačního fondu České Švýcarsko a spolku DMO Lužické a Žitavské hory a 600 Kč pro nečleny. Součástí programu je občerstvení včetně oběda, zajímavé přednášky a prezentace aktérů z cestovního ruchu, veletrh produktů včetně stánků poskytovatelů služeb a výrobců, ochutnávka, blok krátkých 5 minutových prezentací nebo noční prohlídka České Kamenice.

Kromě novinek z obou stran české a německé hranice – Lužických a Žitavských hor a z Českého a Saského Švýcarska zazní také informace ze Správy národního parku. Představeno bude hostitelské město Česká Kamenice. V rámci programu bude prezentován nově vznikající projekt Hřebenovka v Českém Švýcarsku. Zajímavostí bude diskuzní duel se starosty z obcí Prysk a Lipová, jež nesou titul vesnice roku. Dále se mohou účastníci těšit na přednášku fotografa Václava Sojky, zazní informace o nové Pivní stezce Lužických hor nebo o regionálních výrobcích.

Záštitu nad akcí převzali: senátor za Děčínsko Ing. Zbyněk Linhat, senátor za Českolipsko Jiří Vosecký, radní Libereckého kraje Ing. Květa Vinklátová, radní Ústeckého kraje PhDr. Ing. Zdeněk Matouš, Ph.D. MBA a starosta města Česká Kamenice Jan Papajanovský.

Podrobný program spolu s aktuálními informacemi zde ->


Tagy