Basketbal – starší minižákyně U13 TJ Slovan Varnsdorf vs TJ Slovan Litoměřice (duben 2022)

V sobotu 9. dubna 2022 ve varnsdorfské sportovní hale proběhla další dvě utkání oblastní soutěže starších minižákyň U13 (13. kolo), dívky domácího Slovanu nastoupily proti soupeřkám celku TJ Slovan Litoměřice.

Hned od začátku se nůžky rozevřely poměrně do široka, a ač se domácí holky snažily náskok soupeřek dohnat, nedařilo se.

Na oddílovém webu:

TJ Slovan Varnsdorf : TJ Slovan Litoměřice – 34 : 52 (6:16, 13:16, 5:10, 10:10)

V tomto utkání nám chyběla bojovnost a ukázněnost v obraně hned v 1. čtvrtině. Tu jsme prohráli 10-bodovým rozdílem. Během zápasu jsme se zlepšovali, ale opět se nedařila střelba z rychlého protiútoku a vyložených šancí. Stále je také naší slabinou střelba trestných hodů. 12 pokusů, z toho 2 proměněné.

Body: Jindrová 11, Hájková 6, Keslerová 4, Drančáková 4, Jägrová 3, Činková T. 2, Činková M. 2, Kalvachová 2, Javůrková 0, Kahounová 0

TH: 12/2

TJ Slovan Varnsdorf : TJ Slovan Litoměřice – 28 : 32 (10:10, 3:6, 10:5, 5:11)

Druhý zápas byl vyrovnaný až do konce. Po třech čtvrtinách jsme vedli 23:21, ale poslední část nám nevyšla střelecky. Na děvčatech bylo vidět zlepšení, bojovnost, ale některým chybí herní sebevědomí, rozvaha a některé akci tak zbytečně uspěchají. Za tento zápas zaslouží pochvalu.

Body: Kalvachová 8, Jindrová 6, Hájková 4, Činková T. 3, Jägrová 2, Keslerová 2, Kahounová 2, Činková M. 1, Drančáková 0, Javůrková 0