weby pro nejsevernější čechy

Fotografové a fotografky Šluknovského výběžku

Tento nápad, založit skupinu sjednocující nadšené amatérské fotografy, vznikl z důvodu „Velkého třesku“ fotografů, který za poslední rok nastal.
Kde jinde než na Facebooku se tito fotografové a fotografky prezentovali. Každý měl svoje stránky, svoje fanoušky, svůj styl. Ale když jsme se na to podívali z pohledu fanoušků či diváků, přišlo nám to nepřehledné, pokaždé klikat na jinou stránku. Každý měl nějaké povedené fotky a někdy opravdu originální, ale opravdu už těch stránek byl přehršel. A protože z osobních zkušeností víme, že fotografové, tedy ti mladí, bývají většinou přátelští, rozhodli jsme se je oslovit a nabídnout jim tuto možnost. Možnost sloučit nás pod jednu skupinu, pod jednu hlavičku, která si udělá jméno a lidé, kteří se budou chtít podívat na výtvory nás nadšenců, budou vědět kam se podívat. Název, ne zcela originální, „Fotografové a fotografky Šluknovského výběžku“ tak dal jméno naší nové skupině.

Lidé na této Facebookové stránce mohou vkládat komentáře k jednotlivým fotkám a zároveň je hodnotit. Mohou zároveň porovnávat fotky s ostatníma, mohou kritizovat a chválit.

Možnost stát se „redaktorem“ této stránky má kdokoli, kdo se focení aspoň trošku věnuje a rozumí fotografování. Rádi bychom lidem nabídli kvalitní fotky, originální nebo fotky, které něco vyjadřují. Každý fotograf má svůj styl, o čemž jsme se už přesvědčili za pouhý jeden den po založení stránky. Své fotky stihlo nahrát a nasdílet už 6 fotografů. A po shlédnutí fotografií je opravdu zřetelné, že každý má svůj styl. Ženy, či slečny volí spíše fotky s nápadem, krásou a vtipností. Muži, či chlapci se spíše zaměřují na efekt. Ale to jsou zatím první poznatky, které jsme stihli pochytit.

Doufáme, že se stránky rozšíří rychle mezi další lidi, že se připojí další fotografové a Vy budete mít možnost prohlídnout si opravdu originální fotky, fotky vesměs naší mladé generace.

No a na závěr bychom rádi ještě dodali jeden z nápadů, který tyto stránky mají přinést. Někteří lidé se neradi fotí, to je známý fakt. Důvodem může být stydlivost nebo jednoduše, o to nemají zájem. Pak tu ale máme lidi, kteří se třeba rádi fotí a ještě další lidi, kteří se taktéž rádi fotí, ale stydí se. Tato stránka ale sjednocuje fotografy-amatéry. A právě Vy máte tu možnost, podívat se na výtvory všech fotografů a když se Vám bude nějaký jejich styl focení líbit, můžete jej oslovit a domluvit se s nimi na focení. Focení, které bývá z pravidla bezplatné, fungující na principu: Ty věnuješ čas mě a já tobě udělám hezký fotky, které ti pak pošlu. A čím více se takovýchto ochotných lidí najde, tím lépe pro nás, protože díky Vám získáváme zkušenosti a díky Vám se zlepšujeme. A proto přicházím s takovou malou prosbou a zároveň i nabídkou. Pokud máte zájem o focení, kontaktujte kohokoli z nás, o němž si myslíte, že by Vám nafotil krásné fotky. Fotky, které můžete pak darovat svému přítelovi/přítelkyně, manželovi/manželce, rodičům, prarodičům, a nebo jim předat dárek ve formě kalendáře s Vašimi fotkami.

Zde je odkaz: https://www.facebook.com/pages/Fotografov%C3%A9-a-fotografky-%C5%A0luknovsk%C3%A9ho-v%C3%BDb%C4%9B%C5%BEku/440395042647024

Tagy