weby pro nejsevernější čechy

Jak jsme si to zavařily (a jeden recept navrch)

My, ženy ze severu, jsme si řekly, že je nuda stát doma v kuchyni sama a zavařovat svých pět skleniček. Pro někoho je teda nuda už samotné zavařování, ale to pro nás ne, tak jsme si na dva dny pronajaly turistickou základnu v Krásné Lípě, navezly jsme valník zeleniny, kufry sklenic, ostré nástroje, děti kojeneckého až školního věku, které jsme nemohly udat na hlídání, a začala naše první zavařovací session.
A už to jelo jako na drátkách nebo snad po drátku? Řepa se zelím, čalamáda pikant, čalamáda kids, cuketoví slanečci, hořčice, nátěrka na topinky pikant, plněné papriky se zelím, směs na špagety, smažená cibule s bylinami…Suma sumárum jsme za 28 hodin (včetně spánku, kojení, vaření obědů, kulturního programu, ošetřování prstů,…) zpracovaly 171 kilo zeleniny do 279 sklenic. A navrch jsme nakrouhaly 54 pytlů zeleniny do mrazáku. Bylo nás deset žen ze severu a náramně jsme si to užily. Nevíte proč vymizelo draní peří? Už kujeme pečící předvánoční session.

slanečci z cukety

1kg cekety 20dkg cibule lžíce soli – vše smíchat nechat 3h odstát 2lžíce celého pepře 1,5lžíce cukru 0,5 dcl oleje – vše smíchat 20min sterilizovat

Tagy