SK Stap Tratec – ASK Lovosice 2:2 (1:1)

Na předkolo poháru FAČR přijel do Vilémova soupeř, který ještě v posledním kole divize atakoval postup do ČFL a nutno říci, že to byl soupeř výborný po všech stránkách. Navíc byl posílen, díky své farmě s Ústím n.L., pěti hráči širšího kádru z tohoto druholigového klubu. Domácí měli na střídačce, vzhledem ke zraněním a dovoleným pouze dva borce, z nichž však Soukup nebyl ještě zcela zdráv a tak na rozdíl od hostů nemohli vystřídat pět lidí a hlavně starší unavenější hráče, kteří se ale do sebe zakousli a vydrželi to do konce utkání, které díky vyrovnávací brance těsně před koncem, šlo do penalt.
6´- centr do vápna domácích, míč chtěl odkopnout Demke, ale hostující Šalda „šlapákem“ docílil gólu – 0:1 !!
9´- chyba v rozehře hostujícím gólmanem, Kurel míč přistrčil Kaňkovskému a ten dokázal vyrovnat – 1:1 !!!
29´- parádní dělovka Bílka z hranice velkého vápna šla jen těsně vedle branky hostů
32´- centr Kurela a mladíček Bílek v obrovské šanci z malého vápna přestřelil zcela odkrytou branku hostů
33´- hosté v čisté šance Egrtem, ale míč z jeho nohy šel naštěstí jen vedle Jandovi svatyně
38´- dělovku kanonýra domácích Kaňkovského gólman hostů s námahou vyrazil před sebe
V první půli se hrál zcela vyrovnaný fotbal a na obou dvou stranách padl gól a nebyla proměněna jedna tutovka. Diváci, kterých se sešla slušná řádka se bavili kvalitním divizním fotbalem a dokázali v některých chvílích výrazně povzbudit domácí borce svými hlasivkami. Ti se jim odvděčovali bojovným výkonem a nesmírnou snahou o vítězství a postup do dalšího kola.
48´- pěkný centr Demkeho skončil na hlavičce Kaňkovského, ale ta šla těsně nad branku hostů
49´- centr do vápna domácích, kde si perfektně zpracoval míč výborný Šalda a uklidil jej do branky – 1:2 !!!
55´- trestný kop Demkeho z 20-ti metrů pozorný gólman hostů lapil
57´- hlavička Kaňkovského přes gólmana, domácí již křičeli gól, ale míč stačil z lajny vykopnout bek hostů
60´- pěkný centr Bílka na hlavičku Demčenka, ale gólman hostů míč opět chytil
70´- odražený balón a hosté v šanci, ale vrátivší se Jindřich míč srazil na rohový kop hostů
72´- únik hostů a Bubeníček v dobré šanci vytěžil jen další rohový kop
76´- dělovka hostujícího Macháčka z 20-ti metrů, ale Janda bravurním zákrokem míč vytáhl na roh
88´- centr střídajícího a nedoléčeného Soukupa přistál na hlavě Kaňkovského a bylo vyrovnáno – 2:2 !!!
Ve druhé půli se dostali hosté rychle do vedení a domácí ve snaze o vyrovnání jim nechávali více prostorů k rychlým brejkům a několika dobrým šancím. Šance byly na obou stranách, ale domácí ne a ne se trefit mezi tyče a vyrovnat. Posledních deset minut hráli již vabank, vysunuli na hrot třetího hráče a nakonec těsně před závěrečným hvizdem se jim podařilo k radosti všech přítomných vyrovnat.
Pak přišly na řadu penalty, kde hosté dvakrát nepřekonali skvělého Jandu v brance domácích, kteří minuli jen jednou a sice Kopřivou, kterým už mohl poslat tým do dalšího kola (Jägr, Demčenko, Jirchář dali) a tak to zbylo na kanonýra Kaňkovského, který bezpečně zavěsil a pak už se radoval celý domácí areál. Závěrečná děkovačka určitě stála za to a věřme, že nebyla v této sezóně poslední.
Janda – Krasnický, Hnízdo, Jirchář, Demke (ŽK) – Kurel (55´- Kopřiva), Jägr, Jindřich,
Bílek (80´- Soukup) – Demčenko, Kaňkovský (ŽK)
Trenér: Šimek Asistent: Zbončák Masérka: Čudová Sekretář: Třešňák Ved.mužstva: Kurel Foto: Fúsek Manager: Sklenář
Připraven ještě: nikdo Chyběli: Vaňak, Dobeš, Stach, Buryánek, Vavroušek, Kříž, Šťastný a Čuda
Nejlepší hráči utkání: Krasnický (V) a Marek (L) Diváci: 160 – nad míru spokojených !!!
Rozhodčí: Štěrba – Nehasil a Brda Delegát svazu : nebyl ŽK: 2 : 2 ČK: 0 : 0
Rohy: 5 – 7 Držení míče: 46% – 54% Ofsajdy: 4 – 5 Fauly: 17 – 18 Střely na bránu: 7 -8 Mimo: 8 – 10